Program stypendialny dla studentek – warto aplikować

02-06-2021
Grafika na pod tytułem Stypendia dla dziewczyn
Fundacja Edukacyjna Perspektywy we współpracy z firmą Intel zaprasza studentki do aplikowania o stypendia w ramach siódmej edycji programu „Nowe technologie dla dziewczyn”. Do rozdysponowania na rok akademicki 2021/22 jest 25 stypendiów, każde w wysokości 12 000 zł brutto.

Kto może aplikować?

O stypendium mogą starać się studentki Politechniki Białostockiej studiujące na kierunkach:

• automatyka i robotyka
  • elektronika i telekomunikacja
  • elektrotechnika
  • informatyka
  • inżynieria biomedyczna
  • matematyka stosowana
  • mechatronika.

O stypendium nie mogą aplikować studentki ostatniego roku studiów magisterskich. Natomiast studentki ostatniego roku studiów inżynierskich mogą aplikować o stypendium, jeśli planują kontynuację nauki na kierunku wyszczególnionym na liście.

Warunkiem ubiegania się o stypendium jest też bardzo dobra znajomość języka angielskiego.

Terminy

Rekrutacja składa się z dwóch etapów: zgłoszenia poprzez formularz aplikacyjny oraz rozmowy kwalifikacyjnej. Decyzję o przyznaniu stypendium kandydatce podejmują organizatorzy na podstawie oceny wyników poszczególnych etapów rekrutacji, kierując się takimi kryteriami, jak osiągnięcia kandydatki, jej zainteresowania, osobowość, stopień zaangażowania.

Harmonogram:

• od 8 marca do 30 czerwca – nadsyłanie formularzy aplikacyjnych
  • do 14 września – dosłanie wymaganych dokumentów (m.in. zaświadczenie o podjęciu studiów magisterskich) – studentki ostatniego semestru studiów inżynierskich
  • 6-10 września rozmowy kwalifikacyjne via Skype
  • 30 września – rozstrzygnięcie

Co daje stypendium?

Stypendystki INTEL-PERSPEKTYWY otrzymają wsparcie merytoryczne i finansowe. To przede wszystkim cenny kontakt z Mentorem lub Mentorką – doświadczonymi pracownikami firmy Intel. Mentor pomoże wyznaczyć sobie cele i wytrwale je realizować, pokaże jak wygląda praca w dużej firmie technologicznej i jak planować swoją karierę. Stypendystki otrzymają stypendium w wysokości 12 000 zł brutto (przelewem na konto, w dwóch transzach), a niektóre z nich zostaną zaproszone do programu stażowego (z wynagrodzeniem) w Intel Technology Poland Sp. z o.o. w Gdańsku, największym centrum badawczo-rozwojowym Intel w Europie.

Więcej informacji na www.stypendiadladziewczyn.pl