Pomóżmy Ksaweremu – akcja charytatywna SSPB

11-12-2019

Studenci Politechniki Białostockiej zapraszają do włączenia się w kolejną edycję akcji charytatywnej „Politechnika Dzieciom”. W tym roku zbierają środki na leczenie i operację 1,5 rocznego Ksawerego.

Chłopiec urodził się z rzadką wadą rozwojową przewodu słuchowego, której konsekwencją jest niedosłuch. Rodzice Ksawerego walczą o jak najszybsze zoperowanie chłopca: zaopatrzenie go w odpowiednie urządzenia wzmacniające słuch, a także rekonstrukcję małżowiny usznej. To wszystko aby zapewnić dziecku prawidłowy rozwój. Koszty leczenia Ksawerego przewyższają jednak możliwości finansowe rodziny.

I tu wkraczają studenci Politechniki Białostockiej… Będą zbierali pieniądze dla Ksawerego wśród swoich kolegów i pracowników uczelni. Zbiórki zapowiadają na poszczególnych wydziałach, w akademikach, a także podczas imprez, które zorganizują w ramach akcji „Politechnika Dzieciom”.

Ksawery to jeden z najsłodszych chłopców na ziemi. Ma dopiero półtora roku, a już musi się zmierzyć z przeciwnościami, jakie życie stawia mu na drodze. Bardzo chcemy mu pomóc, dlatego naszym celem jest uzbieranie środków na operacje rekonstrukcji kanału słuchowego, aby Ksawery mógł żyć i rozwijać się, jak inne dzieci – mówi Magda Łajewska, studentka Wydziału Elektrycznego i koordynatorka tegorocznej akcji „Politechnika Dzieciom”.

W piątek, 6 grudnia, studenci zapraszają na kiermasz ciast. Na rzecz Ksawerego będą kwestować do 20 grudnia.

Studenci Politechniki Białostockiej, zaangażowani w przedsięwzięcie „Politechnika Dzieciom” , wspierają akcje charytatywne już od 2012 roku. Całkowity dochód ze zbiórek przeznaczają na pomoc potrzebującym.

Więcej Informacji na wydarzeniu „Politechnika Dzieciom” na portalu www.facebook.com

harmonogram akcji Politechnika Dzieciom