PB bierze udział w akcji „Kierunki przyszłości – Dziewczyny na Politechniki!”

02-04-2021
22 kwietnia 2021 r. kandydaci na studia techniczne z całej Polski mogą uczestniczyć w bezpłatnym wydarzeniu online „Kierunki przyszłości – Dziewczyny na Politechniki”. Politechnika Białostocka po raz kolejny bierze udział akcji i pomaga uczniom w wyborze najlepszych kierunków studiów.

– Wybierając studia, wybierajcie kierunki przyszłości, które pozwolą na pracę w zawodach kluczowych dla biznesu i gospodarki – przekonuje Fundacja Edukacyjna Perspektywy, koordynator ogólnopolskiej akcji „Dziewczyny na Politechniki! Dziewczyny do ścisłych”.

Co wyróżnia kierunki studiów I stopnia przyszłości? Między innymi to, czy umożliwią pracę zdalną oraz to, czy dają wiedzę i praktyczne umiejętności.

Przykłady takich kierunków studiów młodzi ludzie poznają w czwartek 22 kwietnia. W godzinach 12 – 17.40 na specjalnej platformie będą mogli uczestniczyć:

• w debatach i wystąpieniach na scenie głównej. Tu w ciekawy i przystępny sposób o kierunkach przyszłości opowiedzą studentki z całej Polski. Przedstawicielki Politechniki Białostockiej przybliżą kierunki ekoenergetyka, elektrotechnika, leśnictwo;
  • w warsztatach on-line podzielonych na 4 ścieżki tematyczne, m.in. doświadczenia i eksperymenty, IT & programowanie, dziewczyny w nowych technologiach. Na Scenie Warsztatowej przedstawiciele Biura Karier Politechniki Białostockiej poprowadzą warsztaty z kompetencji przyszłości i planowania kariery;
  • w strefie mentoringowej, czyli inspirujących sesjach 1 na 1 z uczestniczkami wydarzenia rozmawiać będą studentki i ekspertki w firm technologicznych. Politechnika Białostocka zaprosi do zarejestrowania się na spotkanie ze studentką kierunku gospodarka przestrzenna lub przedstawicielką kierunku inżynieria biomedyczna;
  • na wirtualnych stoiskach uczelni z całej Polski. Politechnika Białostocka udostępni tu „Informator dla kandydatów” oraz materiały wyjaśniające proces rekrutacji na studia. Na żywo będzie też odpowiadać na pytania kandydatów.

Zapraszamy!

Wybierz kierunek studiów przyszłości – zarejestruj się na bezpłatne wydarzenie on-line „Kierunki Przyszłości – Dziewczyny na Politechniki!”