Nowe kursy naszych wykładowców na platformie NAVOICA

27-04-2022
Grafika. Na białym tle napis: Bezpłatne kursy z Politechniki Białostockiej na platformie NAVOICA
Na platformie edukacyjnej NAVOICA pojawiły się nowe propozycje bezpłatnych kursów, których autorami są wykładowcy akademiccy Politechniki Białostockiej. Serdecznie polecamy tę formę podnoszenia swoich kompetencji!

NAVOICA oferuje bezpłatne kursy typu MOOC (ang. Massive Open Online Courses), czyli szkolenia on-line otwarte dla nieograniczonej liczby uczestników. Operatorem platformy jest OPI PIB, który też jest odpowiedzialny za wydawanie uczestnikom zaświadczeń o ukończeniu kursu. Taki certyfikat to sposób na zwiększenie swojej konkurencyjności na rynku pracy.

Katalog kursów jest interdyscyplinarny i stale poszerzany. Dydaktycy Politechniki Białostockiej zamieszczają w nim kursy w ramach projektu „MOOC@PB – Nowoczesne technologie w procesie kształcenia” (POWR.03.01.00-00-W040/18-00).

Najnowsze propozycje Politechniki Białostockiej na platformie NAVOICA:

Kurs dr hab. Ewy Glińskiej (WIZ PB) przedstawia istotę metod badań społecznych w teorii i praktyce metodologicznej z obszaru nauk społecznych.
Dostępność kursu na platformie do 27 czerwca 2022 r.

Kurs dr. Ryszarda Czarnopysa (SJO PB) i mgr Trevora Keitha Coldrona (SJO PB) dla zainteresowanych sprawdzeniem swojej znajomości języka angielskiego, także dla osób chcących odświeżyć lub pogłębić swoją wiedzę. Główny nacisk położono na język biznesu i branży IT.
Dostępność kursu na platformie do 15 listopada 2023 r.

Angielska wersja kursu „ Audytor wewnętrzny zintegrowanego systemu zarządzania jakością, środowiskiem oraz bezpieczeństwem i higieną pracy” przygotowanego przez dr inż. Ewę Raubę (WIZ PB) umożliwia zdobycie wiedzy na temat zintegrowanego systemu zarządzania jakością, środowiskiem i BHP oraz przebiegu audytu wewnętrznego systemu.
Dostępność kursu na platformie do 23 maja 2022 r.

Kurs przygotowany przez dr inż. Urszulę Kużelewską (WI PB) oraz grupę absolwentów Wydziału Informatyki Politechniki Białostockiej dotyczy podstaw programowania aplikacji front-endowych typu Single Page Application (SPA). Będziemy korzystać z frameworków: React i Angular2+.
Dostępność kursu na platformie do 29 lutego 2024 r.

Kurs dr inż. Urszuli Kużelewskiej (WI PB) dotyczy podstawowych umiejętności związanych z konfiguracją sieci komputerowych. Odnajdziesz tu podstawy teoretyczne i ćwiczenia praktyczne.
Dostępność kursu na platformie do 31 marca 2024 r.

Celem kursu opracowanego przez dr inż. Annę Łupińską-Dubicką (WI PB) oraz dr inż. Urszulę Kużelewską (WI PB) jest nauka podstaw programowania strukturalnego w języku C. Jest skierowany do młodzieży licealnej zainteresowanej nauką programowania.
Dostępność kursu na platformie do 29 lutego 2024 r.

Polecamy także ciekawe szkolenia stworzone przez kadrę Politechniki Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki:

Projektowanie geotechniczne

Geopolimery – nowoczesne i przyjazne środowisku materiały dla budownictwa

Rysunek techniczny budowlany