Lista Przebojów Politechniki Białostockiej – relacja video

13-03-2020
Lista przebojów politechniki białostockiej video

Wiele z efektów tej pracy powstawało w zaciszu domowym, w skupieniu i trudzie. Późniejsze nagrody były efektem współpracy i wielu godzin nauki, szukania rozwiązań. Niech wspomnienie największych osiągnięć Politechniki Białostockiej będzie dobrą motywacją do pracy własnej. Warto!

Przypominamy występ studentów, pracowników, uczniów LO PB i osób związanych z Politechniką Białostocką na deskach podlaskiej opery w ramach jubileuszu 70-lecia uczelni wzbudził zachwyt wśród wszystkich, którzy mieli okazję zobaczyć go na żywo. Wydarzenie odbyło się 27 listopada 2019 r. Teraz te niezwykłe emocje możemy przeżyć na nowo lub po raz pierwszy przekonać się, jak wyglądała „Lista przebojów Politechniki Białostockiej”.

Na profilu facebookowym Politechniki Białostockiej codziennie, począwszy od 9 marca do 19 marca o godz. 18.50 były publikowane filmy prezentujące kolejne występy studentów, uczniów LO PB i osób związanych z Politechniką Białostocką. W sumie na scenie głównej Opery i Filharmonii Podlaskiej wystąpiło ponad 100 osób.

Na „Listę przebojów Politechniki Białostockiej” złożyło się 11 części:

1. „Gaudeamus Igitur” – niezwykła, zaskakująca i porywająca aranżacja hymnu studenckiego w wykonaniu Chóru Politechniki Białostockiej.
  2. „Born To Be Wild” zespołu Steppenwolf z udziałem studentów Wydziału Mechanicznego reprezentujących zespół Cerber Motorsport. Śpiewa Chór PB.
  3. „Aleja Gwiazd” z repertuaru Zdzisławy Sośnickiej w wykonaniu Chóru PB z udziałem członków Argo Team z Wydziału Mechanicznego.
  4. „We Built This City” w wykonaniu Chóru PB z udziałem studentów Wydziału Budownictwa i Nauk o Środowisku, członków SKN „Konstruktor”.
  5. „ChuangqiJiao”, w trakcie którego podziwialiśmy piękny, chiński taniec. To jeden z obrazów symbolizujących współpracę PB z Chinami. Śpiewa Chór PB.
  6. „Thunder” zespołu Imagine Dragons w aranżacji Chóru PB z udziałem licealistów Politechniki Białostockiej.
  7. „Eye of the Tiger” w wykonaniu Chóru PB z udziałem studentów sekcji judo Klubu Uczelnianego AZS PB oraz członków Klubu Judo PB, a w tle wielokrotnie nagradzane roboty sumo, skonstruowane przez członków grupy SumoMasters z Wydziału Mechanicznego.
  8. „Hi-Fi” Wandy i Bandy w aranżacji Chóru PB z udziałem prezenterek radia Akadera.
  9. „I believe I can fly” śpiewa Chór Politechniki Białostockiej, a w tle prezentują się drony skonstruowane przez naszych studentów.
  10. „Upiór w operze” – największy, najdłużej grany i najbardziej dochodowy przebój z Broadwayu w wykonaniu solisty Opery i Filharmonii Podlaskiej Damiana Aleksandra z dedykacją dla wszystkich studentów PB.
  11. „Dni, których nie znamy” – utwór Marka Grechuty, podczas którego widzimy wszystkich uczestników występu. Jest to także kolejna odsłona niebywałego talentu Chóru Politechniki Białostockiej pod dyrekcją prof. Wioletty Miłkowskiej.

Zapraszamy do oglądania, komentowania i udostępniania filmów prezentujących największe osiągnięcia studentów Politechniki Białostockiej z ostatnich lat. Cieszmy się jubileuszem i dzielmy się tymi najpiękniejszymi momentami z życia uczelni, na które wszyscy wspólnie pracujemy!

Kolekcja wszystkich filmów po udostępnieniu 11 odcinków na Facebooku będzie także dostępna na stronie internetowej poświęconej Jubileuszowi 70-lecia Politechniki Białostockiej.