Konkurs o indeks. „Matematyka stosowana”

09-01-2020
na zielonym tle napis Konkurs Matematyka Stosowana oraz grafika w postaci białego koła, w którym umieszczone są symbole matematyczne

To już piąta edycja konkursu, w którym uczniowie, wykazując się umiejętnościami zastosowania matematyki w praktyce, zdobywają indeksy na dowolny kierunek studiów stacjonarnych prowadzony na Politechnice Białostockiej. Konkurs jest też niezwykłą okazją, by poznać wykładowców i uczelniane laboratoria, w których podczas finału uczestnicy będą przeprowadzać doświadczenia i obliczenia.

Do rywalizacji mogą przystąpić wyłącznie zarejestrowane drużyny dwuosobowe. W ich skład mogą wejść zarówno tegoroczni maturzyści, jak i młodsi uczniowie – oni także, jeśli zostaną laureatami i zdadzą maturę, mogą zapewnić sobie miejsce na wymarzonych studiach.

Rejestracja już trwa i zakończy się 17 stycznia 2020 r.

Formularz rejestracyjny jest dostępny na stronie konkursu: signum.pb.edu.pl/konkurs.

Od chwili rejestracji uczestnicy otrzymują dostęp do platformy z przykładowymi zadaniami, by móc się przygotować do kolejnych etapów konkursu. Etap pierwszy obędzie się w terminie 24-28.02.2020 r. Będzie polegał na rozwiązaniu quizu (indywidualnie przez każdego uczestnika). W etapie drugim – praktycznym zespoły pojawią się na poszczególnych wydziałach uczelni, żeby rozwiązać zadania przygotowane przez nauczycieli akademickich.

Laureaci konkursu uzyskają prawo do podjęcia studiów stacjonarnych na dowolnym kierunku Politechniki Białostockiej z pominięciem konkursu świadectw pod warunkiem, że w terminach zgodnych z harmonogramem rekrutacji w roku zdania egzaminu maturalnego.

• zapiszą się na wybrany kierunek studiów w systemie Internetowej Rejestracji Kandydatów,
  • złożą komplet dokumentów wymaganych od kandydata na studia wraz z oryginałem dokumentu wydanego przez Organizatora Konkursu poświadczającego uzyskanie statusu Laureata,
  • zdadzą dodatkowy egzamin (z rysunku), gdy jest wymagany.

Konkurs „Matematyka stosowana” jest organizowany przez Centrum Popularyzacji Matematyki SIGNUM działające przy Wydziale Informatyki PB. Jego celem jest rozwijanie wśród uczniów umiejętności stosowania matematyki w praktyce.

Harmonogram konkursu „Matematyka stosowana” 2019/2020:
  • 17 stycznia 2020 r. – ostateczny termin rejestracji drużyn dwuosobowych
  • 24-28 lutego 2020 r. – I etapu konkursu