AMP w Biegach Przełajowych – zmiana terminu

30-04-2021
grafika AMP w Biegach Przełajowych w Supraślu z napisem: Spotkamy się w innym terminie

Informacja zaktualizowana:

Szanowni Państwo,

w imieniu Klubu Środowiskowego Akademickiego Związku Sportowego Województwa Podlaskiego i Klubu Uczelnianego AZS Politechniki Białostockiej z przykrością informujemy, że zaplanowane na 7-8 maja w Supraślu Akademickie Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych nie odbędą się w powyższym terminie.

– Ze względu na aktualne przepisy dotyczące obostrzeń covidowych uzyskaliśmy informację od Polskiego Związku Lekkiej Atletyki o konieczności posiadania licencji PZLA przez wszystkich zawodników biorących udział w naszych Mistrzostwach – informuje Andrzej Kukliński, koordynator AMP w Biegach Przełajowych 2021. – Ta sytuacja zmusiła nas do odwołania Mistrzostw. Planujemy organizację AMP w Biegach Przełajowych 11-12 czerwca 2021 roku. Tegoroczna edycja, przekładana ze względu na obowiązujące dotychczas obostrzenia, jest wyczekiwana przez zawodników z całej Polski. Lista zgłoszeń obejmuje ponad 600 biegaczy z 60 uczelni.

Mistrzostwa będą rozgrywane w uzdrowisku Supraśl, sprawdzonymi podczas poprzednich edycji imprezy. Arena rozgrywania biegów to Uroczysko „Glinki” przy ulicy Krasny Las. Kobiety ścigać się będą na dystansach 3 km i 6 km; mężczyźni: 4,5 km oraz 9 km. Nowością w tym roku jest sztafeta mieszana 4×1500 metrów, w której daną uczelnię będzie reprezentować 2 zawodniczki i 2 zawodników.

——————————————————————–

Klub Środowiskowy Akademickiego Związku Sportowego Województwa Podlaskiego  i Klub Uczelniany AZS Politechniki Białostockiej organizują Akademickie Mistrzostwa Polski w biegach przełajowych. Zawody będą rozgrywane w Supraślu już po raz trzeci, pierwsza edycja odbyła się w kwietniu 2019 roku, druga w październiku 2020 roku. Tegoroczna edycja – przekładana ze względu na obowiązujące dotychczas obostrzenia – jest wyczekiwana przez zawodników z całej Polski. Lista zgłoszeń obejmuje ponad 600 biegaczy z 60 uczelni.

Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęli: Rektor Politechniki Białostockiej, Marszałek Województwa Podlaskiego, Burmistrz Supraśla.

Głównym sponsorem Akademickich Mistrzostw Polski jest Grupa LOTOS, a impreza dofinansowana była ze środków Ministerstwa Sportu.

Filmową zapowiedź AMP w Biegach Przełajowych 2021 w Supraślu przygotowała Telewizja HD PlatonTV.

(mr)