Technotalenty 2021. Zgłoszenia do Rundy T przedłużone
21-04-2021
Dr hab. inż. Marta Kosior-Kazberuk, prof. PB, Rektor Politechniki Białostockiej zachęca wszystkich naszych studentów, doktorantów, pracowników oraz absolwentów uczelni do zgłaszania swoich innowacyjnych projektów.
– Ten konkurs to jeszcze jedna szansa, by Wasze plany stały się częścią naszego pejzażu gospodarczego.
Runda T to konkurs organizowany przez Fundację Technotalenty razem z Narodowym Bankiem Polskim, skierowany do pełnoletnich mieszkańców województw podlaskiego i warmińsko-mazurskiego.
Konkurs przeprowadzony będzie w dwóch etapach. Aby wziąć w nim udział należy wypełnić formularz zgłoszeniowy oraz dołączyć opis projektu, prezentację lub film prezentujący projekt.
Projekty można zgłaszać w jednej z czterech kategorii:
- Pandemic– idea, koncepcja, gotowy projekt stanowiący rozwiązanie problemów społecznych związanych z sytuacją wybuchu pandemii COVID-19 w kraju i na świecie,
- Concept– projekty z różnych dziedzin, które są pomysłami niezrealizowanymi lub w trakcie realizacji na wczesnym stadium rozwoju, projekty koncepcyjne,
- Science– projekty naukowe nowego wynalazku/produktu/usługi, które są nowym rozwiązaniem technicznym związanym z wykorzystaniem nowoczesnej technologii lub innowacyjnej metodologii; kategoria skierowana do projektów naukowych, powstałych w środowisku naukowym, akademickim lub wynalazczym,
- Open– idea, koncepcja pracy, rozwiązanie związane z nowoczesną technologią z dowolnej dziedziny i na każdym etapie przygotowania.
Do drugiego etapu z każdej kategorii przejdzie pięć projektów, które wybiorą kapituły konkursowe, złożone z przedstawicieli firm, uczelni oraz instytucji wspierających konkurs.
Każdy finalista otrzyma możliwość wzięcia udziału w profesjonalnych i darmowych szkoleniach. Prezentacje finałowe będą przedstawiane w formule elevator pitch – uczestnicy będą mieli po 3 minuty na przekonanie do swojego pomysłu przedstawicieli funduszy inwestycyjnych.
– Runda T pozwala pomysłodawcom i młodym przedsiębiorcom spotkać się z inwestorami bez konieczności wyjazdu na drugi koniec Polski – podkreśla Adam Walicki, Prezes Zarządu Fundacji Technotalenty.
Dlaczego warto wziąć udział w konkursie? Korzyści jest wiele:
- możliwość pozyskania inwestora na swój pomysł,
- możliwość uzyskania wsparcia potrzebnego dla rozwoju projektu,
- bezpłatny cykl szkoleń,
- promocja firmy i pomysłu (w przypadku zakwalifikowania do finału Rundy T),
- możliwość zdobycia cennych kontaktów,
- każdy projekt uzyska feedback od ekspertów (bez względu na wynik obrad kapituł).
Najlepsze projekty zostaną ogłoszone oraz nagrodzone na uroczystej gali wręczenia nagród w październiku br.
Organizatorem Rundy T jest Fundacja Technotalenty.
Współorganizatorem jest Województwo Podlaskie.
Projekt jest realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.
Patroni honorowi: Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Marszałek Województwa Podlaskiego, Prezydent Miasta Białegostoku, Prezydent Miasta Suwałk, Prezydent Miasta Ełku, Prezydent Miasta Łomża, Rektor Politechniki Białostockiej, Rektor Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, Rektor Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania w Białymstoku, Rektor Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Białymstoku, Rektor Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.
Patroni: Izba Zarządzających Funduszami i Aktywami oraz Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa.
Partnerzy strategiczni: Białostocki Park Naukowo-Technologiczny, Park Naukowo-Technologiczny w Ełku, Park Naukowo-Technologiczny Polska-Wschód w Suwałkach Sp. z o.o., Park Przemysłowy Łomża Sp. z o.o.
Patroni medialni: TVP3 Białystok, Kurier Poranny, BialystokOnline, Polskie Radio Białystok.
Informacje o Rundzie T znajdują się na stronie Fundacji Technotalenty.