Pomosty Przyszłości – konkurs Fundacji Technotalenty
17-05-2023
Pierwsza edycja Pomostów Przyszłości została zrealizowana w 2022 roku i spotkała się ze sporym zainteresowaniem ze strony naukowej jak i biznesowej. Ubiegłoroczna edycja uświadomiła jak wielki potencjał i chęć współpracy środowiska naukowego i biznesowego znajduje się na Podlasiu. Wierzymy, że zgłoszone projekty wspólnie zrealizowane przez Państwa ze środowiskiem biznesowym mogą stać się wizytówką podlaskiej a nawet krajowej gospodarki. W drugiej edycji zamierzamy kontynuować wspieranie i promowania wspólnych projektów podlaskich przedsiębiorców z naukowcami. Istotne jest budowanie prestiżu firm innowacyjnych, i rozwijanie pewnej kultury współpracy talentów naukowych z firmami co jest misją Fundacji Technotalenty.
Wydarzenie jest skierowane do:
a) firm i osób zatrudnionych w firmach odpowiedzialnych za realizację i wdrożenie projektu, np. prezesów firm, kierowników działów B+R, kierowników zespołów badawczych w firmie,
b) instytucji naukowych i do osób odpowiedzialnych za realizację i wdrożenie projektu do przedsiębiorstwa np. kierowników zespołów badawczych na uczelniach, samodzielnych
naukowców.
Aby zgłosić się do Pomostów Przyszłości wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie https://technotalenty.pl/pomosty2023/ od 8 maja do 30 czerwca i opisać swoją współpracę z nauką lub biznesem wybierając z poniższych kategorii:
Pomost do nauki dla podmiotu gospodarczego
Kategoria skierowana do jednostek gospodarczych z województwa podlaskiego współpracujących skutecznie ze środowiskiem naukowym (uczelnia, instytut badawczy, wydział uczelni, katedra, inna jednostka o charakterze badawczym), realizując wspólne projekty B+R o charakterze wdrożeniowym
Pomost do nauki dla osoby
Kategoria skierowana do osób odpowiedzialnych w swojej firmie za współpracę ze środowiskiem naukowym, dzięki którym w firmie realizowane są projekty B+R o charakterze wdrożeniowym. Zgłaszając się w tej kategorii należy opisać wspólnie zrealizowane projekty, co zostało wdrożone i jakie są tego dzisiaj rezultaty.
Pomost do biznesu dla instytucji naukowej
Kategoria skierowana do instytucji (instytutów badawczych, uczelni, wydziałów lub innych jednostek uczelni, centrów B+R i innych) , które działają naukowo na rzecz przemysłu i skutecznie wdrażają projekty B+R o charakterze wdrożeniowym.
Pomost do biznesu dla osoby
Kategoria skierowana do pracowników instytucji naukowych (instytutów badawczych, uczelni, wydziałów lub innych jednostek uczelni, centrów B+R i innych), którzy działają na rzecz przemysłu i skutecznie są realizowane projekty B+R o charakterze wdrożeniowym.
Do Pomostów Przyszłości mogą być zgłoszone projekty zrealizowane nie wcześniej jak 3 lata od daty wysłania zgłoszenia. Bez względu na wybór kategorii uczestnicy powinni podać tylko te informacje, które mogą przekazać. Kapituła oceni zgłoszenia we wszystkich 4 kategoriach i wyłoni zwycięzców oraz wyróżnionych w każdej kategorii. Najlepsze podmioty gospodarcze, instytucje naukowe oraz osoby fizyczne współpracujące z biznesem lub nauką zostaną nagrodzone statuetkami na uroczystej Gali.
Honorowy Patronat nad Pomostami Przyszłości objęli: Ministerstwo Rozwoju i Technologii, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Marszałek Województwa Podlaskiego, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Prezydent Miasta Białegostoku, Prezydent Miasta Suwałk, Łomżyńska Izba Przemysłowo–Handlowa. Patroni medialni: TVP3 Białystok, BialystokOnline, Polskie Radio Bialystok, Bia24, Kurier Poranny, Gazeta Współczesna.
Więcej informacji na stronie https://technotalenty.pl/pomosty2023/ a w przypadku pytań – kontakt poprzez adres fundacja@technotalenty.pl lub telefonicznie 732 624 779.