Konkurs na wsparcie rozwoju oferty uczelni w zakresie uczenia się dorosłych
28-08-2023
Dofinansowanie mogą otrzymać projekty wspierające ideę uczenia się przez całe życie, obejmujące działania mające na celu dostosowanie kwalifikacji lub kompetencji osób dorosłych do potrzeb i oczekiwań pracodawców i rynku pracy – przekwalifikowania się (reskilling), wypełnienia luk w umiejętnościach (skills gap).
Projekt powinien zakładać opracowanie programów i realizację działań dydaktycznych, np. kursów, szkoleń, warsztatów, które prowadzą do uzyskania kwalifikacji lub podniesienia przez uczestników projektu kompetencji, w tym zawodowych, dopasowanych do oczekiwań pracodawców. Wsparciem objęte może być również uruchamianie i realizacja kształcenia specjalistycznego na 5. poziomie Polskiej Ramy Kwalifikacji (PRK).
Grupę docelową w projektach stanowią osoby w wieku 18-64 lat (w momencie przystąpienia do projektu), niezależnie od płci
Pula konkursu: 100 mln PLN
Zakończenie naboru: 14 listopada 2023 roku
Wnioskodawca musi określić kwalifikacje lub kompetencje uczestników będące przedmiotem działań w projekcie na podstawie przeprowadzonej diagnozy wynikającej np. z analiz własnych, innych aktualnych dostępnych analiz lub strategii, opracowań dotyczących luk kompetencyjnych w odniesieniu do potrzeb rynku pracy i gospodarki.
Biorąc powyższe pod uwagę, uwzględniając szanse, jakie realizacja projektu może przynieść naszej Uczelni i jej pracownikom, zwracam się z prośbą o przesyłanie propozycji szkoleń, kursów, etc. (również nowych, które dopiero teraz możemy opracować), jakie możemy zaproponować dla osób z grupy docelowej.
Wykorzystując w ten sposób zebrane informacje, planujemy zwrócenie się do tych osób i przedsiębiorców o wskazanie jakie obszary szkoleń budzą ich zainteresowanie oraz jakiego wsparcia oczekują w tym zakresie.
– Będziemy wdzięczni za przesyłanie Państwa propozycji do 15.09.2023 roku – zachęca Daniel Puch, kierownik Biura ds. Rozwoju i Programów Międzynarodowych.