Zmarła doc. dr inż. arch. Barbara Kowalewska

02-06-2020

31 maja 2020 r. pod długiej chorobie odeszła doc. dr inż. arch. Barbara Kowalewska – emerytowany pracownik Wydziału Architektury PB.

Urodzona w 1932 r. doc. Kowalewska należała do grona pierwszych pracowników ówczesnego Instytutu Architektury Politechniki Białostockiej. W naszej uczelni przepracowała 23 lata (od 1975 do 1998 r.). Pełniła m. in. funkcję prodziekana ds. studenckich i dydaktyki, przez wiele lat kierowała Zakładem Urbanistyki i Planowania Przestrzennego WA. W latach 90-tych, wraz z zespołem, realizowała w Uczelni wiele tematów badawczych oraz projektowych.

Na zawsze pozostanie we wdzięcznej pamięci uczniów i współpracowników.

Uroczystości żałobne odbędą się w Kościele Św. Kazimierza na Dziesięcinach: pożegnanie 1.06.2020 od godz. 17.00, nabożeństwo 2.06. o godz. 13.30.