Dr hab. inż. Adam Idźkowski topic editorem

17-06-2020

Z przyjemnością informujemy, że dr hab. inż. Adam Idźkowski, został członkiem zespołu Topic Editors w renomowanym międzynarodowym czasopiśmie naukowym Sensors (MDPI) .

Nominacja jest dowodem docenienia wiedzy i dotychczasowych dokonań. Zadaniem członków zespołu Topic Editors jest promowanie działalności czasopisma, udział redagowaniu zgłoszonych publikacji oraz proponowanie nowych tematów.

„Sensors” (ISSN 1424-8220) to miesięcznik naukowy o otwartym dostępie, wydawany przez MDPI. Został założony w czerwcu 2001 roku. Czasopismo publikuje oryginalne artykuły badawcze, artykuły przeglądowe, recenzje książek oraz informacje związane ze środowiskiem akademickim.

Dr hab. inż. Adam Idźkowski jest absolwentem studiów magisterskich na kierunku elektronika i telekomunikacja, na Wydziale Elektrycznym Politechniki Białostockiej. Od roku 2001 jest pracownikiem Wydziału Elektrycznego, w Katedrze Elektrotechniki Teoretycznej i Metrologii. Stopień doktora nauk technicznych w dyscyplinie elektrotechnika, uchwałą Rady Wydziału Elektrycznego Politechniki Białostockiej, uzyskał w roku 2013. W 2019 r. uzyskał stopień doktora habilitowanego w dziedzinie nauk inżynieryjno-technicznych w dyscyplinie naukowej automatyka, elektronika i elektrotechnika.

Serdecznie gratulujemy !