Dom – wystawa Instytutu Sztuki Wydziału Architektury Politechniki Białostockiej

06-07-2022
Wystawa Dom twórców Wydziału Architektury Politechniki Białostockiej

Od 8 do 14 lipca w Galerii im. Sleńdzińskich można oglądać wystawę zatytułowaną Dom – efekt pracy twórców z Instytutu Sztuki Wydziału Architektury Politechniki Białostockiej. Wystawa prezentuje dokonania artystyczne wykładowców z Katedry Sztuk Projektowych. Uczestniczy w niej 11 artystów, architektek i architektów, którzy zajmują się różnymi dziedzinami sztuki: Anna Ciżewska-Czarnecka, Jan Godlewski, Radosław Górski, Aleksandra Jakuć, Katarzyna Kowal, Marta Kruk, Tatiana Misijuk, Jarosław Perszko, Justyna Sołomianko, Justyna Zalewska-Grycuk z Katedry Projektowania Architektonicznego, a także gościnnie Eliza Proszczuk. Wystawie towarzyszy katalog zaprojektowany przez Bogdana Supruna.

Artyści z Katedry Sztuk Projektowych Wydziału Architektury Politechniki Białostockiej przygotowali wystawę zatytułowaną „Dom”, gdzie symbolicznie przedstawiają ich rozumienie tego zjawiska. W trzech przygotowanych strefach widzowie znajdą wizerunki i przedmioty nawiązujące do pojmowania domu nie tylko jako miejsca zamieszkania, ale także jako przestrzeni, kontynuacji i czerpania inspiracji z regionalnego dziedzictwa Podlasia, jego wielokulturowości, duchowości, tradycji architektury i sztuki, takich jak wzory ornamentalne drewnianej architektury i mebli czy tkanina dwuosnowowa. Wystawa jest przykładem nowoczesnego projektowania i sztuki opartych o lokalną tradycję. Znajdą się tu, stworzone specjalnie do tej prezentacji, przedmioty interaktywne, zapraszające publiczność do własnych działań. Projektowi towarzyszy katalog z tekstem historyczki sztuki Doroty Perszko.

Miejsce: Galeria im. Sleńdzińskich w Białymstoku, ul. Legionowa 2
Termin: 8 lipca-14 sierpnia 2022