Sponsorowane projekty

Studenci chcąc realizować swoje pasje potrzebują określonych nakładów finansowych. Sponsorzy mogą liczyć na szereg korzyści płynących z tej formy współpracy. Przykładem projektów wspieranych przez sektor prywatny są m.in. bolidy wyścigowe i łaziki marsjańskie budowane na wydziale mechanicznym, które nie powstałyby bez wsparcia zewnętrznego. Ale wspierane są nie tylko projekty a też eventy i konkursy odbywające się na terenie kampusu, jak np. konkurs EastRobo czy Ogólnopolski Konkurs Mostów Drewnianych, odbywający się co roku na Wydziale Budownictwa i Inżynierii Środowiska Politechniki Białostockiej.

Poniżej przedstawiamy wybrane projekty, które powstały dzięki wsparciu finansowemu sponsorów:

Bolid wyścigowy CMS-04

Studenci z Wydziału Mechanicznego w zespole Cerber MotorSport zajmują się konstruowaniem i budową pojazdów wyścigowych – bolidów. Ścigali się już na torach Wielkiej Brytanii, Włoch, Czech i Węgier. W 2016 roku wywalczyli drugie miejsce na międzynarodowych zawodach drużyn akademickich Formula Student Italy.

bolid CMS

Łaziki marsjańskie

Studenci Wydziału Mechanicznego budują analogi łazików marsjańskich od 2010 roku. Powstało już sześć takich robotów (Magma, Magma 2, Hyperion, Hyperion 2, #next oraz RED). Nasze ekipy wielokrotnie startowały w prestiżowych zawodach University Rover Challange w Stanach  Zjednoczonych. Trzykrotnie, w 2011, 2013, 2014 r., zdobywały tytuły mistrzowskie.

Łazik przed PB