Studenci 1. roku! Już od 1 października zapraszamy na szkolenia: Rozkład jazdy – jak nie zgubić się na studiach!

23-09-2024
Rozkład Jazdy - spotkania dla studentów 1. roku Politechniki Białostockiej -grafika
😍 Halo, halo Kochani! Zaczynacie studia na pierwszym roku? Miło nam Was powitać! Od 1 października otwieracie nowy rozdział życia! Ale bez obaw! Wspólnie go zapiszemy tym, co najlepsze! Wiedzą, praktyką, eksperymentami, pasją! W tym nowym Waszym życiowym rozdziale nie zabraknie sensacyjnych odkryć technologicznych, epickich projektów zawodowych, fantastycznych przyjaciół, pełnych zwrotów akcji życia studenckiego. To wszystko już na Was czeka! Ale zanim rozpoczniecie rok akademicki mamy coś jeszcze!

Wiemy, że początki bywają trudne i łatwo się pogubić w uczelnianej rzeczywistości, dlatego Samorząd Studentów Politechniki Białostockiej przygotował spotkania dla studentów 1. roku wszystkich wydziałów uczelni!

„Rozkład jazdy – jak nie zgubić się na studiach” to wydarzenia na terenie uczelni, którym towarzyszą dodatkowe atrakcje. Weźcie w nich udział, a pomożemy Wam bezstresowo i bezproblemowo zacząć studia i poznać ziomków z roku.

To jak? Zapinamy pasy? Jedziemy!

😁 W ramach ”Rozkład jazdy – jak nie zgubić się na studiach” odbędą się „kombo” szkolenia dla studentów 1. roku w terminie: 1 października – 8 października. Każdy wydział ma inny termin spotkań.

🚩 Spotkania studentów: Wydziału Budownictwa i Nauk o Środowisku, Wydziału Elektrycznego, Wydziału Informatyki oraz Wydziału Mechanicznego odbywają się w Aulach B i C na Wydziale Budownictwa i Nauk o Środowisku, ul. Wiejska 45E.

🚩 Studenci Wydziału Inżynierii Zarządzania spotykają się na kampusie w Kleosinie, ul. Ojca Tarasiuka 2.

🚩 Studenci Wydziału Architektury spotykają się na swoim wydziale, przy ul. Oskara Sosnowskiego 11.

Dlaczego warto wziąć udział?

• poznacie władze wydziału oraz opiekunów swojego roku, którzy będą Was wspierać
  • dowiecie się, jakie są możliwości studiów zagranicznych w ramach Erasmus+
  • odkryjecie, jak można rozwijać swoje pasje w kołach naukowych ( a jest ich ponad 60!)
  • poznacie formy wsparcia i pomocy psychologicznej w naszej uczelni
  • otrzymacie wiedzę na temat Waszych praw i obowiązków
  • poznacie mity i fakty na temat studiów
  • rozerwiecie się podczas popołudniowych atrakcji: kino plenerowe, planszówki,  wyjścia w „miasto”

😁 Harmonogram szkoleń ”Rozkład jazdy – jak nie zgubić się na studiach”:

• 01.10.2024 r – szkolenie dla studentów 1. roku z Wydziału Budownictwa i Nauk o Środowisku (miejsce: Wydział Budownictwa i Nauk o Środowisku, Aula B – studenci kierunku budownictwo, Aula C- studenci pozostałych kierunków studiów)
  • 02.10.2024 r. – szkolenie dla studentów 1. roku z Wydziału Informatyki (miejsce: Wydział Budownictwa i Nauk o Środowisku, Aula C – studenci kierunku informatyka, Aula B – studenci pozostałych kierunków studiów)
  • 07.10.2024 r. – szkolenie dla studentów 1. roku z Wydziału Architektury (miejsce: Wydziału Architektury, Hala)
  • 07.10.2024 r. – szkolenie dla studentów 1. roku z Wydziału Inżynierii Zarządzania (miejsce: Wydział Inżynierii Zarządzania, Aula 18 i Aula 24)
  • 08.10.2024 r. – szkolenie dla studentów 1. roku z Wydziału Elektrycznego (miejsce: Wydział Budownictwa i Nauk o Środowisku, Aula B)
  • 08.10.2024 r. – szkolenie dla studentów 1. roku z Wydziału Mechanicznego (miejsce: Wydział Budownictwa i Nauk o Środowisku, Aula C)

😁 Harmonogram szkolenia:

• 10:15 – 10:45 – rozpoczęcie dnia, przedstawienie Władz Uczelni oraz Wydziału, opiekunów roku
  • 10:45 – 11:05 – Spotkanie z psycholog i koordynatorem wydziałowym ds. Osób z Niepełnosprawnościami
  •  11:05 – 11:25 – Wystąpienie Wydziałowego Koordynatora programu Erasmus+ , czyli prezentacja możliwości studiów zagranicznych
  • 11:30 – 12:30 – przerwa
  •  12:30 – 13:15 – prezentacja kół naukowych, w których studenci rozwijają swoje pasje (stoiska kół w korytarzu oraz w auli)
  • 13:20 – 15:00 – Szkolenie “Prawa i obowiązki studenta”
  • 15:15 – 16:15 – „Opowieści różnej treści, czyli jak żyć na Politechnice” – luźne spotkanie prowadzi Samorząd Studentów Politechniki Białostockiej (mity i fakty na temat życia studenckiego)

Do zobaczenia! Dołączcie do wydarzenia na FB – tutaj!

Zachęcamy też do zajrzenia do PAKA PIERWSZAKA, gdzie znajdziecie mnóstwo informacji przydatnych na start studiów – wejdźcie na stronę!

Zobaczcie, jak było fajnie rok temu podczas „Rozkładu jazdy”2023 – galeria fotek i wideo z pierwszakami!

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tegorocznego Rozkładu Jazdy:

(mz)