Relacja z międzynarodowej konferencji Resilient and Sustainable Economies 2024

04-10-2024
Tegoroczna Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Resilient and Sustainable Economies” zgromadziła 102 uczestników z 30 jednostek naukowych z kraju i zagranicy. Spotkanie służyło pogłębionej dyskusji na temat wpływu zjawisk kryzysowych na kierunki i politykę oraz praktykę zrównoważonego rozwoju. W myśl konstytucji RP zrównoważony rozwój obejmuje także poszanowanie i ochronę środowiska.

W dniach 25-28 września w Ośrodku „Kresovia” w Gibach zorganizowano 3 sesje plenarne i 9 sesji panelowych, a także wydarzenia towarzyszące, dzięki którym uczestnicy poznali bogactwo przyrodnicze i kulturowe regionu. Wygłoszono 79 referatów, a z ich abstraktami można zapoznać na stronie konferencjakrsg.uwb.edu.pl

W komitecie naukowym konferencji znalazło się grono profesorów polskich uczelni, w komitecie organizacyjnym – oprócz specjalistów z Polski, naukowcy z Turcji i Litwy. Ze strony Politechniki Białostockiej w pracach komitetu organizacyjnego uczestniczyli: dr hab. inż. Elżbieta Broniewicz, prof. PB, dr hab. inż. Mirosław Broniewicz, prof. PB, dr inż. Karolina Ogrodnik, mgr inż. Karolina Dec – Wydział Budownictwa i Nauk o Środowisku oraz dr inż. Joanna Godlewska i mgr inż. Paulina Grabowska – Wydział Inżynierii Zarządzania.

Wydarzenie było współorganizowane przez Politechniką Białostocką, Stowarzyszenie Ekonomistów Środowiska i Zasobów Naturalnych, Uniwersytet w Białymstoku, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, Politechnikę Opolską, Uniwersytet WSB Merito w Poznaniu, Fundację Ekonomistów Środowiska i Zasobów Naturalnych w Białymstoku, a także Bandırma Onyedi Eylül University z Turcji i Vytautas Magnus University z Litwy.

Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Resilient and Sustainable Economies 2024” została objęta Patronatem Rektor Politechniki Białostockiej oraz Patronatami Rektorów: Uniwersytetu w Białymstoku, Politechniki Opolskiej, Uniwersytetu WSB Merito w Poznaniu oraz Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Szczegóły na stronie internetowej konferencji: konferencjakrsg.uwb.edu.pl

Opracowały: dr hab. inż. Elżbieta Broniewicz, prof. PB oraz dr inż. Joanna Godlewska

Fot. Umutcan Memo