Kółko logicznego myślenia! Warsztaty dla uczniów organizuje Centrum Popularyzacji Matematyki SIGNUM Politechniki Białostockiej

04-10-2024
„Kółko logicznego myślenia”, czyli bezpłatne warsztaty dla uczniów ze szkół podstawowych! Ruszyły zapisy na zajęcia online organizowane przez Centrum Popularyzacji Matematyki SIGNUM działające na Wydziale Informatyki Politechniki Białostockiej. To kolejna edycja wydarzenia, które popularyzuje matematykę wśród dzieci i młodzieży! Pierwsze zajęcia odbędą się już 7 października!

Matematyka to królowa! I to naprawdę mądra! Uczy logicznego, ale i kreatywnego myślenia. Nic dziwnego, że fascynuje od najmłodszych lat.

Zapraszamy dzieci – uczniów klas 4-6 ze szkół podstawowych do udziału w warsztatach online „Kółko logicznego myślenia”! Ruszyły zapisy na stronie – zarejestruj się!

Dlaczego warto? Uczestnicy wspólnie rozwiązują lub wymyślają zagadki, łamigłówki, rebusy i gry. Warsztaty rozwijają zdolności matematyczne i kreatywność, ale też poprawiają koncentrację oraz pamięć. Przede wszystkim uczą logicznego myślenia poprzez zabawę. Zajęcia „Kółka logicznego myślenia” nie są formą przygotowania uczniów do olimpiad, czy konkursów matematycznych.

– Stopień trudności zadań i łamigłówek jest dostosowany do wieku dzieci. Nie wymaga od nich specjalnej wiedzy, wystarczy otwarte podejście i samodzielne myślenie w rozwiązywaniu matematycznych problemów. Stawiamy na przystępną formę i elementy zabawy, które mają zachęcić dzieci do kontynuowania przygody z matematyką w przyszłości – mówi dr inż. Rajmund Stasiewicz z Wydziału Informatyki Politechniki Białostockiej.

Organizatorzy liczą na spore zainteresowanie. W ubiegłorocznej edycji warsztatów wzięło udział ponad 100 uczestników. Powstały 4 grupy, w których zajęcia odbywały się również zdalnie.

Pierwsze zajęcia „Kółka logicznego myślenia”  rozpoczynają się w poniedziałek 7 października 2024!

Bezpłatnie zajęcia będą odbywać się w poniedziałki na platformie MS Teams o godzinach 17.00 lub 18.15. Czas trwania: 60 minut.

Planujemy uruchomienie 2 grup, w każdej po 30 osób. Decyduje kolejność zgłoszeń

„Kółko logicznego myślenia” prowadzi Pani Alicja Gawrońska, nauczycielka matematyki z Koźmina Wielkopolskiego, popularyzatorka i pasjonatka łamigłówek logicznych, które często wykorzystuje na lekcjach, jako oryginalny sposób na przyjaźnienie się z matematyką.

Chętnych by dołączyć do „Kółka logicznego myślenia” prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego na stronie Centrum Popularyzacji Matematyki SIGNUM (zgłoszenia powinien dokonać rodzic lub opiekun prawny dziecka). Przejdź do formularza zgłoszeniowego na stronie SIGNUM

Więcej informacji w serwisie Centrum Popularyzacji Matematyki SIGNUM

(mz)