Jesień z Radiem AKADERA 87,7 FM

27-09-2024
Grafika Radio Akadera
Sebastian Michałowski i metal, Jacek Żendzian i punk, alternatywa czy hip hop są w nowej ramówce Radia AKADERA 87,7 FM na jesień 2024 roku. Na antenie zagoszczą prof. Czesław Bagiński, Małgorzata Krasowska i Dan Wołkowycki, by zdradzać tajniki zdrowego żywienia, lasów i puszcz, a nawet anegdoty z życia… matematyków. Udział stacji w białostockim rynku to już prawie 6 procent.

W ramówce Radia AKADERA 87,7 FM na nadchodzące miesiące znalazło się wiele nowych audycji i nowych głosów.

Do grona prezenterów muzycznych dołącza Sebastian Michałowski z audycją „Huta Zwierzyniecka 4”. Jacek Żendzian, szef festiwalu Rock na Bagnie będzie prowadził audycję „Żaba z bagna, czyli punk w Radiu AKADERA”, muzyk alternatywny Piotr Ignatowicz  będzie opowiadał o muzyce w „Pomiędzy dźwiękami”, a raper Marcin Dębek – o hip hopie.

– Wiemy, że słuchacze Radia AKADERA są fanami różnych gatunków muzyki rockowej, dlatego zaprosiłam do współpracy prawdziwych pasjonatów poszczególnych gatunków muzyki – mówi Agnieszka Sakowicz-Stasiulewicz, Redaktor Naczelna Radia AKADERA 87,7 FM. – Chcemy, by wyjątkowa muzyka towarzyszyła niebanalnym treściom, jakich nie znajdzie się na żadnej innej antenie. Stąd stałe kilkuminutowe audycje będą miały autorytety naukowe. Jak zwykle w roku akademickim oddajemy głos studentom i uczniom szkół ponadpodstawowych.

Na antenę powraca audycja Petrosa Psyllosa, absolwenta Politechniki Białostockiej badającego możliwości AI sztucznej inteligencji. Proponuje odwrócenie ról – to sztuczny inteligent Krzemek będzie inicjował rozmowę z młodym naukowcem o różnych futurystycznych problemach.

Szansę na prezentowanie muzyki swoim rówieśnikom dostał student Dominik Lubowicki, a swoją sportową pasją podzieli się Miłosz Karbowski. Mistrz Polski Overall Kulturystyki Dawid Czechowicz będzie dzielił się przydatnymi informacjami na temat ćwiczeń fizycznych i diety.

Kierowcy informacje z ulic Białegostoku usłyszą trzykrotnie – o godz. 6.45, 7.45 i 15.25, jak zwykle od aktywnego kierowcy i obserwatora rzeczywistości Jerzego Krupickiego.

Powracają wszystkie stałe audycje. W poniedziałki Adam Musiuk sięgać będzie po „Płyty z górnej półki”, a Szymon EsDwa Kubas rozmawiać z muzykami „Stąd”. Wtorek to czas  hip hopu DJ Fejma i Maxima, Foto wtorek Macieja Giedrojcia Jurahy  i program Szymona Piecki oraz Piotra Dolińskiego „Punkt wrzenia”.

W środę nowa audycja Krzysztofa Sadowskiego „Technicznie rzecz ujmując”, w której rozmawiać będzie z naukowcami Politechniki Białostockiej.

W czwartek o godz. 17 zapraszamy na spotkania  z Petrosem Psylosem i sztuczną inteligencją, a po godz. 18 audycja, na którą wielu słuchaczy czeka, czyli „Lekko przed zmro(c)kiem” Konrada Sikory, a później „Samorząd bez cenzury”.

W piątek od godz. 19 do 21 „Kultywator” Magdaleny Juchnowicz.

– Dziękujemy, że wybieracie naszą stację – cieszy się Agnieszka Sakowicz-Stasiulewicz, Redaktor Naczelna . – Radio AKADERA 87,7 FM w badaniach słuchalności w Białymstoku od początku roku szybuje w górę – i dzięki Wam mamy już prawie 6 punktów udziału w rynku. Zapraszam serdecznie do odbierania na antenie bezpłatnych wejściówek na VIII Koncert Listy Przebojów Kultowej Akadery. 18 października w Klubie Gwint zagrają dla nas Blenders, Lupa, Rusted Teeth, Ilo & Friends. Listę nadajemy w każdy poniedziałek od godz. 18 do 20.

Radia AKADERA można słuchać na fali 87,7 FM w Białymstoku i okolicy, a na całym świecie poprzez stronę internetową akadera.bialystok.pl i w aplikacji na smartfony z Androidem.