Łódzki Salon Maturzystów Perspektywy 2024 z udziałem PB

16-09-2024
Od architektury i budownictwa, poprzez logistykę, informatykę, mechanikę, leśnictwo oraz zarządzanie inżynierią produkcji – który z 29 kierunków studiów I stopnia oferowanych przez Politechnikę Białostocką najbardziej interesuje uczniów z województwa łódzkiego? Podczas Salonu Maturzystów Perspektywy 2024 w Łodzi mieli okazję poznać je wszystkie! A o ich atutach porozmawiać z przedstawicielami uczelni.

Wielkim powodzeniem wśród kandydatów na studia w Politechnice Białostockiej cieszą się kierunki: informatyka, budownictwo, logistyka, zarządzanie finansami i rachunkowość, automatyka i robotyka, mechatronika, architektura, biotechnologia, elektrotechnika.

– Zainteresowała mnie automatyka i robotyka. Tego kierunku szukałem najpierw na uczelniach bliżej domu, ale po rozmowie na stoisku biorę też pod uwagę studia w Politechnice Białostockiej. Dowiedziałem się sporo o akademikach, które ma uczelnia. Że są zlokalizowane na kampusie, blisko wydziału, który mnie interesuje, i że w 3 minuty mogę się z nich dostać na wykład. Ciekawie jest też z nauką języków obcych. Zdany na odpowiednim poziomie egzamin, może zwolnić z lektoratu, albo otworzyć możliwość nauki dodatkowego języka. No i jeszcze upewniłem się, że mogę w rekrutacji na studia wykorzystać oceny uzyskane na dyplomie zawodowym technika. Sporo plusów – powiedział Patryk, uczeń Technikum Automatyki i Robotyki w Łodzi, uczestnik Łódzkiego Salonu Maturzystów.

Wśród osób, które odwiedziły stoisko Politechniki Białostockiej w poszukiwaniu wymarzonego kierunku był też Jakub Grzegorzewski.

– Moją uwagę przykuł kierunek matematyka stosowana. To ciekawe połączenie zastosowania metod matematycznych na przykład w bankowości. No i jeszcze tytuł inżyniera na koniec studiów. Mam nadzieję, że Politechnika Białostocka spełni wszystkie moje oczekiwania i będzie to super wykorzystany czas – tegoroczny maturzysta podjął już decyzję o kandydowaniu na studia.

Z odwiedzenia stoiska Politechniki Białostockiej cieszy się też Julia Musierowicz, uczennica I Liceum Ogólnokształcącego im. Jarosława Dąbrowskiego w Tomaszowie Mazowieckim.

–Zainteresowałam się połączeniem ekonomii i finansów z takim trochę bardziej inżynierskim podejściem. Dowiedziałam się, że można znaleźć takie kierunki na Wydziale Inżynierii Zarządzania. To jest jakaś inspiracja. Zastanowię się nad tym.

16 i 17 września 2024 r. Politechnika Białostocka zachęca młodzież do studiowania w sercu zielonych płuc Polski, w otoczeniu puszcz i parków narodowych. Stoisko uczelni można  odwiedzić na Łódzkim Salonie Maturzystów, zorganizowanym przez Fundację Perspektywy. Według szacunków organizatora w wydarzeniu udział wzięło blisko 8 500 osób.

– Bardzo się cieszymy, że wśród tysięcy młodzieży, która odwiedza Łódzki Salon Maturzystów, są potencjalni studenci Politechniki Białostockiej. Kilka dni temu uczelnia zorganizowała u siebie znakomity Białostocki Salon Maturzystów, a dziś szeroko zarzuca sieci rekrutacyjne na inne regiony Polski. Znakomicie! Macie co pokazać! W naszym kraju jest wielu zdolnych kandydatów na studia, zdolnych maturzystów. A urok Puszczy Białowieskiej, biebrzańskich bagien i świetnej uczelni technicznej, Politechniki Białostockiej, jest dla nich na pewno silnym magnesem – podkreślał Waldemar Siwiński, założyciel i wieloletni prezes Fundacji Edukacyjnej Perspektywy.

Sześć wydziałów Politechniki Białostockiej, największej uczelni technicznej w północno-wschodniej Polsce, prowadzi 29 atrakcyjnych kierunków I stopnia. Większość z nich daje możliwość zdobycia tytułu inżyniera, a co za tym idzie wiedzy oraz umiejętności poszukiwanych przez pracodawców. Co ważne, uczelnia ściśle współpracuje z lokalnymi przedsiębiorcami i przedstawicielami światowych koncernów. Dzięki temu, już podczas studiów wielu przyszłych inżynierów znajduje dobrze płatną pracę i kontynuuje naukę na studiach magisterskich.

Obok kierunków typowo technicznych, takich jak: cyfryzacja przemysłu, ekoenergetyka, energetyka cieplna, inżynieria środowiska, Politechnika Białostocka ma w swojej ofercie kierunki wiązane ze sztuką (architektura wnętrz, grafika); medycyną (inżynieria biomedyczna), rolnictwem (inżynieria rolno-spożywcza). Warto je wszystkie poznać! Uczelnia przybliża je w artykułach i rozmowach ze studentami publikowanych w zakładce KIERUNKI PRZYSZŁOŚCI, w serwisie: kandydacipb.edu.pl

Na Łódzkim Salonie Maturzystów Perspektywy 2024 Politechnika Białostocka prezentuje swoją ofertę na wspólnym stoisku pod hasłem „Studiuj w Białymstoku”. Wraz z Uniwersytetem w Białymstoku oraz Uniwersytetem Medycznym w Białymstoku promuje studia w stolicy Podlaskiego w ramach kampanii koordynowanej przez Miasto Białystok.

Przedstawicieli uczelni będzie można tez spotkać na 26 i 27 września na Warszawskim Salonie Maturzystów Perspektywy 2024 w Auli Spadochronowej gmachu Szkoły Głównej Handlowej (al. Niepodległości 162).

Do zobaczenia!

Więcej informacji: