Szkoła Pełna Aktywności z Politechniką Białostocką! Czekamy na zgłoszenia drużyn uczniowskich

05-09-2024
grafika wydarzenia
Ciekawe konkurencje, super zabawa i wielka przygoda. Zapraszamy szkoły podstawowe do udziału w akcji Szkoła Pełna Aktywności. Inicjatywa jest ogólnopolska, a jej celem jest popularyzacja aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży szkolnej.

Dla uczniów to wielka przygoda! Okazja, żeby spędzić wyjątkowy dzień w nowym roku szkolnym na rywalizacjach w super konkurencjach. Dla szkoły – ciekawa, nietuzinkowa rywalizacja ogólnopolska, na końcu której są finały na Mazurach.

Zapraszamy na zawody w ramach akcji Szkoła Pełna Aktywności z Politechniką Białostocką!

Startujemy 19 września o godz. 8:00 w hali hali Akademickiego Centrum Sportu, ul. Wiejska 41

Do wspólnej zabawy zapraszamy drużyny składające się z pięcioosobowych reprezentacji klas 4-6 szkół podstawowych. Każdą klasę może reprezentować 1 reprezentacja. Drużyna powinna składać się z 1 nauczyciela (opiekuna) oraz 5 uczniów (wśród uczniów musi znaleźć się minimum 1 dziewczynka i minimum 1 chłopiec).

Limit uczestników to 45 zespołów – decyduje kolejność zgłoszeń. Każdy uczestnik otrzyma pamiątkową koszulkę, wodę, a po przekroczeniu mety pamiątkowy medal i przekąskę. Drużyna, która zajmie pierwsze miejsce, zdobędzie prawo wyjazdu na finał dla klasy (max 25 osób). Finał akcji Szkoła Pełna Aktywności odbędzie się w dniach 28-31.10.2024 r. w Wilkasach.

Uczniowie wezmą udział w następujących konkurencjach (zasady określone są w regulaminie):

• Wspólne wiosłowanie na ergometrze wioślarskim
  • Rzuty do kosza
  • Sztafeta
  • Budowanie wieży/zamku z kartonów/skrzynek lub układanie puzzli
  • Ułożenie wierszyka z podanymi przez organizatora hasłami
  • Dart challenge
  • Przejście toru przeszkód
  • Wyścigi w workach
  • Rakieta
  • Kręgle fińskie

Harmonogram Szkoły Pełnej Aktywności z Politechniką Białostocką:

• 8:00 – otwarcie biura gry, rozdanie numerów i pakietów startowych (odbiera je nauczyciel (opiekun)
  • 9:50 – wspólna rozgrzewka
  • 10:00 – wspólny start – rozpoczęcie gry
  • 12:45 – zakończenie gry
  • 13:00 – ogłoszenie zwycięzców, wręczenie nagród

Szczegóły na stronie SZKOŁA PEŁNA AKTYWNOŚCI

Akcji Szkoła Pełna Aktywności w 2024 roku zostanie zorganizowana w Białymstoku, Katowicach, Opolu, Wrocławiu, Warszawie, Olsztynie, Rzeszowie i Lublinie.

Organizatorem jest: Akademicki Związek Sportowy. Współorganizatorzy: Politechnika Białostocka, Klub Uczelniany AZS Politechniki Białostockiej i Klub Środowiskowy AZS Województwa Podlaskiego. Wydarzenie wspiera Ministerstwo Sportu i Turystyki.

(oprac. mr)