Politechnika Białostocka zrealizuje międzynarodowy projekt CircleREdu. Dofinansowanie z Programu Erasmus+ to 400 tys. euro!

18-07-2024
Narodowa Agencja Programu Erasmus+ przyznała Politechnice Białostockiej dofinansowanie w wysokości 400 tys. euro na realizację projektu „CircleREdu: Circular Economy and Reverse Engineering Education for the Green Transition”. Inicjatywa będzie realizowana przez międzynarodowe konsorcjum uczelni z Polski, Finlandii, Niemiec i Rumunii oraz firmę konsultingową z Włoch w ramach Akcji 2 Partnerstwa Współpracy. Liderem projektu jest Wydział Inżynierii Zarządzania Politechniki Białostockiej.

– Politechnika Białostocka będzie koordynowała kolejne dwa projekty w Akcji 2 sektora Szkolnictwo wyższe – Partnerstwa na rzecz współpracy. Przedsięwzięcia tego typu przyczyniają się do umiędzynarodowienia naszej uczelni, rozwoju nowych metod i narzędzi dydaktycznych oraz budują sieć kontaktów międzynarodowych między pracownikami, co jest cenne również ze względu na rozwój współpracy naukowej – podkreśla dr hab. inż. Dorota Anna Krawczyk, prof. PB, Prorektor ds. Współpracy Międzynarodowej Politechniki Białostockiej.

W ramach najnowszego konkursu wniosków w Akcji 2 Partnerstwa Współpracy projekt „Circular Economy and Reverse Engineering Education for the Green Transition” otrzymał wsparcie finansowe w wysokości 400 000,00 euro. Środki zostaną wykorzystane na opracowanie i przetestowanie multidyscyplinarnego kursu e-learningowego CircleREdu, który przyczyni się do zwiększenia wiedzy studentów uczelni wyższych na temat zastosowania zasad inżynierii odwróconej (Reverse Engineering – RE) na potrzeby gospodarki o obiegu zamkniętym (Circular Economy – CE).

To zadanie zrealizuje konsorcjum projektu, którego liderem jest Politechnika Białostocka. W jego skład wchodzą:

W skład uczelnianego zespołu  projektowego wchodzą pracownicy Wydziału Inżynierii Zarządzania Politechniki Białostockiej: prof. dr hab. inż. Joanna Ejdys, dr Julia Siderska, dr Joanna Godlewska, dr hab. inż. Katarzyna Halicka, prof. PB, dr Aleksandra Gulc, dr Justyna Kozłowska, dr Łukasz Dragun.

Termin realizacji projektu: 1.09.2024-31.08.2027 (36 miesięcy).

Przejdź do komunikatu z wynikami konkursu w ramach Akcji 2 Partnerstwa współpracy (KA220-HED)

Serdecznie gratulujemy sukcesu i trzymamy kciuki za pomyślną realizację działań projektowych!