Dodatkowe stypendia dla studentów i doktorantów Politechniki Białostockiej w 2024 r.

28-06-2024
trójka studentów na korytarzu

Miło mi poinformować, że na podstawie porozumienia zawartego 26 czerwca 2024 r. pomiędzy Przewodniczącym Parlamentu Studentów Politechniki Białostockiej inż. Adrianem Twardowskim a Jej Magnificencją Rektor Politechniki Białostockiej dr hab. inż. Martą Kosior-Kazberuk, prof. PB, studenci mogą otrzymać o jedną wypłatę stypendium  więcej w bieżącym roku akademickim.

O zwiększenie pomocy materialnej wnioskował Samorząd Studentów Politechniki Białostockiej 17 czerwca 2024 roku. Władze Uczelni po upewnieniu się, że mamy odpowiednie środki finansowe, natychmiast zaakceptowały postulat Samorządu.

– Wysokość dotacji na świadczenia dla studentów przyznana na rok 2024 umożliwia podjęcie takiej decyzji w bieżącym roku akademickim – zaznaczyła w porozumieniu dr hab. inż. Marta Kosior-Kazberuk, prof. PB, Rektor Politechniki Białostockiej.

Wnioski należy składać do 8 lipca 2024 roku, szczegółowe informacje zostaną przekazane stypendystom przez dziekanaty pocztą elektroniczną.

Wszyscy odczuwamy rosnące koszty utrzymania, doceniamy więc troskę Samorządu Studentów Politechniki Białostockiej o studentów i cieszymy się, że możemy pomóc.

dr hab. inż. Jarosław Szusta, prof. PB

Prorektor ds. Studenckich