Akademiki za dobre wyniki! Przyszli studenci Politechniki Białostockiej mogą zdobyć atrakcyjne stypendium mieszkaniowe

19-06-2024
grafika akcji Akademiki za dobre wyniki
Akademiki za dobre wyniki to akcja Politechniki Białostockiej, dzięki której 20 nowych studentów będzie mogło przez cały rok akademicki 2024/2025 zamieszkać w jednym z domów studenta na kampusie przy ul. Zwierzynieckiej.

Do udziału w niej zapraszamy tegorocznych maturzystów, którzy od października 2024 r. dołączą do grona studentów największej uczelni technicznej w północno-wschodniej Polsce.

Szansę na bezpłatne miejsce w domu studenta mają osoby, które:

• zdały pisemny egzamin maturalny w 2024 roku i z przedmiotu na poziomie rozszerzonym lub dwujęzycznym uzyskały nie mniej niż 85% punktów możliwych do zdobycia,
  • zakwalifikowały się na pierwszy rok studiów stacjonarnych pierwszego stopnia prowadzonych w Politechnice Białostockiej i podejmą studia w roku akademickim 2024/2025.

Kandydaci, którzy spełniają powyższe kryteria powinni do 23 lipca 2024 roku złożyć stosowny wniosek do biura Centrum Spraw Studenckich, Dydaktyki i Rekrutacji Politechniki Białostockiej, które mieści się przy ul. Zwierzynieckiej 16 w budynku Centrum Nowoczesnego Kształcenia Politechniki Białostockiej. Na podstawie złożonych wniosków powstanie lista rankingowa i wyłonionych zostanie 20 laureatów stypendium mieszkaniowego. Szczęśliwców poznamy do 2 sierpnia 2024 r.

W akcji „Akademiki za dobre wyniki” oferowane są pokoje 2-osobowe w dobrym standardzie. Stypendysta może jednak, za odpowiednią dopłatą, starać się o przyznanie miejsca w pokoju 1-osobowym lub miejsca w pokoju 2-osobowym zamieszkiwanym przez 1 osobę.

Sprawdź regulamin akcji „Akademiki za dobre wyniki”

Jest o co powalczyć!

Domy studenta Politechniki Białostockiej mają świetną lokalizację! Znajdują się na kampusie uczelni, przy ul. Zwierzynieckiej. To miejsce doskonale skomunikowane z centrum Białegostoku. Tuż obok są ścieżki rowerowe i Park Zwierzyniecki.

Mieszkając w akademikach PB nie sposób spóźnić się na zajęcia! Tuż obok mieszczą się 4 wydziały uczelni: Informatyki, Mechaniczny, Elektryczny oraz Budownictwa i Nauk o Środowisku. Do pozostałych dwóch, czyli na Wydział Architektury przy ul. Oskara Sosnowskiego oraz Wydział Inżynierii Zarządzania w Kleosinie, można szybko i wygodnie dotrzeć komunikacją miejską. Blisko są też Biblioteka PB, Klub Gwint i nowo otwarty kompleks boisk.

Pokoje studenckie są wyposażone w standardowe meble: łóżka, biurka, krzesła, regały, szafki. Łazienka z prysznicem jest wspólna dla dwóch pokoi. Posiłki można przygotować w ogólnodostępnych, nowocześnie urządzonych kuchniach. Do dyspozycji jest również pralnia, suszarnia oraz pomieszczenia do przechowywania rowerów. Jest dostęp do Wi-Fi oraz bezpłatnego parkingu.

Warto podkreślić, że domy studenta Politechniki Białostockiej przeszły niedawno lifting. Są dostosowane do przepisów PPOŻ, podniesiono standard pokoi, wyposażono w nowy sprzęt wspólne kuchnie, pralnie, suszarnie. Z pełną ofertą domów studenta Politechniki Białostockiej można zapoznać się na stronie: akademiki.bialystok.pl

(mr)