Międzynarodowa konferencja X Ukraińsko-Polskie Dialogi Naukowe

14-02-2024
2024_02_konferencja_polsko_ukrainska_2160x1350px_BL
Międzynarodowa konferencja X Ukraińsko-Polskie Dialogi Naukowe jest organizowana przez Chmielnicki Uniwersytet Narodowy oraz Uniwersytet Kazimierza Wielkiego. Konferencja odbędzie się w dniach 11-15 czerwca 2024 roku w Bydgoszczy.

Będzie to doskonała okazja do wymiany wiedzy i doświadczeń między naukowcami z Ukrainy i Polski. Konferencję objęła Patronatem Honorowym dr hab. inż. Marta Kosior-Kazberuk, prof. PB, Rektor Politechniki Białostockiej.

Międzynarodowa konferencja „Ukraińsko-Polskie Dialogi Naukowe” to cykliczna konferencja, organizowana od 20 lat przez Chmielnicki Uniwersytet Narodowy w Ukrainie. Do tej pory odbyło się dziewięć edycji tej konferencji. Przy każdej z nich przy organizacji udział brali przedstawicieli polskich uczelni.
Ze względu na trudną sytuację w Ukrainie, Chmielnicki Uniwersytet Narodowy i Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy podjęły się wspólnej organizacji X. jubileuszowej edycji Ukraińsko-Polskich Dialogów Naukowych w Polsce w Bydgoszczy.

Cele konferencji

• integracja i wzmocnienie szeroko zakrojonej współpracy środowiska naukowego na rzecz wdrażania innowacyjnych rozwiązań z różnych dziedzin;
  • omówienie programów badawczych;
  • poszukiwanie rozwiązań aktualnych problemów współczesnej nauki;
  • wymiana informacji, doświadczeń i wyników badań;
  • nawiązywanie kontaktów między naukowcami z różnych dziedzin naukowych i publikowanie wyników badań naukowych.

Konferencja odbędzie się w dniach 11-15.06.2024 r. w Bydgoszczy.

• 15.03.2024 – nadsyłanie artykułów i streszczeń wraz ze zgłoszeniem uczestnictwa,
  • 30.04.2024 – wniesienie opłaty konferencyjnej

Więcej informacji: https://dialogi2024.ukw.edu.pl/jednostka/dialogi-2024