Uroczystość nadania tytułu Doktora Honoris Causa Politechniki Białostockiej

24-10-2023

Rektor i Senat Politechniki Białostockiej zapraszają do udziału w uroczystym posiedzeniu Senatu, podczas którego prof. dr Waldemar Priebe otrzyma tytuł Doktora Honoris Causa Politechniki Białostockiej.

Wydarzenie odbędzie się w czwartek, 23 listopada 2023 r. w auli dużej przy Wydziale Elektrycznym, ul. Wiejska 45 D. Początek o godz. 12.15

Profesor Waldemar Priebe to wybitny naukowiec, światowy autorytet w dziedzinie chemii medycznej, który zawodowo związany jest z Wydziałem Leków Eksperymentalnych w Centrum Rakowym MD Anderson na Uniwersytecie Stanowym Texas w USA. W swoim dorobku ma ponad 70 patentów i licencji technologicznych w obszarze chemii syntetycznej i chemii medycznej, a jego prace stanowią kluczowy element w procesie rozwoju wielu leków w fazie przedklinicznej i klinicznej. Prof. Priebe jest również cenionym doradcą naukowym, członkiem licznych narodowych i międzynarodowych stowarzyszeń i instytutów, aktywnym animatorem bezpośredniej współpracy instytucjonalnej. Swoim zaangażowaniem w rozwój projektów badawczych i wspieraniem rozwoju kadry naukowej Politechniki Białostockiej przyczynił się do podniesienia prestiżu naszej uczelni i jej rozpoznawalności w świecie.

Z propozycją nadania godności Doktora Honoris Causa Politechniki Białostockiej profesorowi Waldemarowi Priebe wystąpił Wydział Budownictwa i Nauk o Środowisku, a inicjatywa została poparta zgodą Senatów Politechniki Białostockiej, Politechniki Rzeszowskiej, Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie oraz opinią Rektora Uniwersytetu w Białymstoku.

Regulamin Uroczystość nadania tytułu Doktora Honoris Causa Politechniki Białostockiej (PDF, 71 KB, otworzy się w nowej karcie)

Program uroczystości nadania godności Doktora Honoris Causa Politechniki Białostockiej profesorowi Waldemarowi Priebe:

• Wystąpienie JM Rektor dr hab. inż. Marty Kosior-Kazberuk, prof. PB
  • Wystąpienie promotora prof. dr. hab. Włodzimierza Lewandowskiego
  • Laudatio prof. dr hab. Marek Konarzewski
  • Uroczyste nadanie tytułu Doktora Honoris Causa Politechniki Białostockiej prof. dr. Waldemarowi Priebe
  • Wykład Doktora Honoris Causa Politechniki Białostockiej prof. dr. Waldemara Priebe
  • Występ Chóru Politechniki Białostockiej pod dyrekcją prof. Wioletty Miłkowskiej

Uroczystość będzie transmitowana na oficjalnym kanale YouTube Politechniki Białostockiej. Realizacja transmisji Platon TV Białystok.

Partnerem Strategicznym przedsięwzięcia jest Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego.

Partnerami wydarzenia są: Prezydent Miasta Białegostoku, firma MS Spektrum (www.msspektrum.pl)

ZAPRASZAMY!