Konferencja „Matematyka Pogranicza”

24-10-2023
grafika konferencji Matematyka Pogranicza
Zapraszamy do udziału w konferencji „Matematyka Pogranicza”, która odbędzie się w dniach 1-3 grudnia 2023 r. Organizatorami wydarzenia są: Polskie Towarzystwo Matematyczne Oddział Białostocki, Wydział Informatyki oraz Wydział Architektury Politechniki Białostockiej.

„Matematyka Pogranicza” jest konferencją interdyscyplinarną, popularyzującą zastosowania i obecność matematyki w różnych dziedzinach naszego życia i środowiska – architekturze, sztuce, przyrodzie, kosmosie, muzyce i wielu innych obszarach. Wydarzenie skierowane jest do szerokiego grona odbiorców. Jego celem jest szukanie pomostu między matematyką i innymi dziedzinami.

Debaty i prezentacje będą okazją do wspólnych rozmów i dzielenia się wiedzą między przedstawicielami różnych środowisk, w szczególności nauczycieli i matematyków z Polski i spoza naszego kraju. Wśród uczestników konferencji są: pracownicy uczelni, historycy, architekci, muzycy, uczniowie i studenci.

Zaproszeni wykładowcy:

• prof. dr Mirosław Majewski
  • dr hab. Marek Kordos
  • dr Zdzisław Pogoda, prof. UJ
  • dr Krzysztof Ciesielski, prof. UJ
  • dr hab. Antoni Pierzchalski, prof. UŁ
  • dr Barbara Roszkowska-Lech
  • dr Joanna Jaszuńska
  • dr Bartłomiej Bzdęga
  • dr hab. Andrzej Komisarski, prof. UŁ
  • Jarosław Szewczyk, dr hab. inż. arch., prof. PB
  • dr Adam Dzedzej

Udział w konferencji wymaga wcześniejszej rejestracji zawierającej wskazanie dnia swojego uczestnictwa oraz opcji wygłoszenia referatu (do 30 min.)

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie pb.edu.pl/mp

Języki konferencji: polski, angielski

Termin: 1-3 grudnia 2023 r.

Miejsce: Białystok, Wydział Architektury Politechniki Białostockiej przy ul. Oskara Sosnowskiego 11.

Przedsięwzięcie zostało objęte Patronatem Rektora Politechniki Białostockiej.

Patronat medialny: Radio Akadera, Polskie Radio Białystok