Politechnika Białostocka organizatorem międzynarodowej konferencji „Advanced hybrid lightweight materials and technologies for global circular economy”

19-10-2023
GRAFIKA DO KONFERENCJI

Konferencja „Advanced hybrid lightweight materials and technologies for global circular economy” to wyjątkowe wydarzenie, które stanowi międzynarodową platformę współpracy. To pierwsza tego typu konferencja organizowana przez Politechnikę Białostocką w kooperacji z Urzędem Marszałkowskim, Krajowymi Klastrami Kluczowymi (Klaster Obróbki Metali, Polski Klaster Budowlany, Polski Klaster Technologii Kompozytowych) przy wsparciu Izby Przemysłowo-Handlowej, Fundacji na rzecz rozwoju Politechniki Białostockiej. Instytucjami zagranicznymi, które zaszczyciły swoim wsparciem są: Institute of Lightweight Engineering and Polymer Technology, Technische Universität Dresden oraz Fraunhofer Institute for Ceramic Technologies and Systems IKTS.

Trzydniowa konferencja poświęcona jest materiałom hybrydowym, kompozytowym, konstrukcjom lekkim oraz gospodarce obiegu zamkniętego i odbędzie się w dniach 12-14.11.2023 r. na terenie Politechniki Białostockiej.

Wydarzeniu patronuje dr hab. inż. Marta Kosior-Kazberuk, prof. PB, Rektor Politechniki Białostockiej, która realizując strategię Uczelni koncentruje swoje działania wokół rozwoju współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym oraz realizacji projektów międzynarodowych. Wydarzenie objęło patronatem również Polskie Towarzystwo Kompozytowe. Honorowym patronem jest Prezydent Miasta Białegostoku.

– Zapraszam na kampus Politechniki Białostockiej na konferencję „Advanced hybrid lightweight materials and technologies for global circular economy”. Wydarzenie związane jest z transformacją energetyczną, która wymaga między innymi nowoczesnych, lekkich materiałów w powiązaniu z gospodarką obiegu zamkniętego. Przygotowaliśmy dla Państwa osiem niezwykle interesujących interaktywnych paneli dyskusyjnych. Obejmują one współpracę międzynarodową, współpracę nauki z przemysłem i przemysłu z nauką, a także transfer technologii. Będzie także czas na poszerzenie wiedzy z zakresu pozyskiwania funduszy ze środków regionalnych, krajowych i międzynarodowych. Od 12 do 14 listopada świat nauki spotyka się w naszej uczelni z nowoczesnym przemysłem i światem biznesu. Warto być z nami – zaprasza Rektor Politechniki Białostockiej.

Konferencja ma na celu wymianę doświadczeń i dyskusji na tematy związane z nowymi technologiami, ale przede wszystkim stworzy możliwości nawiązywania współpracy międzysektorowej, międzyregionalnej i międzynarodowej.

– Kluczem wprowadzania innowacyjnych rozwiązań jest rozwój współpracy międzysektorowej oraz powiązań sieciowych krajowych i zagranicznych, szczególnie w kontekście transferu wiedzy, rozwoju i promowaniu współpracy z krajami Unii Europejskiej – mówi przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego w Politechnice Białostockiej, dr hab. inż. Izabela Zgłobicka – Pełnomocnik ds. Umiędzynarodowienia na Wydziale Mechanicznym.

Do udziału w konferencji zaproszeni zostali przedstawiciele środowisk społeczno- gospodarczych, a także naukowcy z Polski i instytucji współpracujących z Politechniką Białostocką.

Dlaczego warto do nas przyjechać? Wśród prelegentów znajdują się eksperci działający na rzecz innowacyjnych materiałów, technologii przemysłowych, rozwoju gospodarki, klimatu, a także instytucji unijnych i uczelni wyższych.

W panelach tematycznych wystąpią przedstawiciele Politechniki Białostockiej – dr hab. inż. Marta Kosior-Kazberuk, prof. PB, Rektor Politechniki Białostockiej; prof. dr hab. inż. Krzysztof J. Kurzydłowski, Dyrektor Instytutu Inżynierii Mechanicznej (WM PB). Swoją obecność potwierdzili goście z zagranicy, m.in. przedstawiciel rządu niemieckiego – Werner Loscheider (Ministerstwo Gospodarki i Działań Klimatycznych), Cecilia Ramberg (dyrektor innowacyjnego programu LIGHTer ze Szwecji), a także naukowcy z Niemiec, Estonii, Litwy i Grecji.

Uczestnictwo w tym międzynarodowym spotkaniu oraz wydarzenia towarzyszące pozwolą na poznanie najnowszych technologii stosowanych w inżynierii materiałowej, mechanicznej i budownictwie, zarówno w kraju, jak i na rynku globalnym.

Wydarzenie zainauguruje powstanie Sieci Otwartych Innowacji Województwa Podlaskiego.

Partnerzy strategiczni: Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego, Politechniczna Sieć VIA CARPATIA.

Partnerzy: Horyzontalny Punkt Kontaktowy Polska Wschodnia i Krajowy Punkt Kontaktowy.

Wsparcie finansowe zapewnili także:

• sponsorzy główni: Grupa Azoty S.A., Bank BGK S.A., Technology Applied Sp. z o.o., Milar Sp. z o.o.
  • sponsorzy standard: Polski Klaster Budowlany, CEMEX
  • sponsorzy basic: Fakro, Balt Yacht K.A. i B. Kozłowscy Sp. J., NEOTECH Sp. z o.o., PIK Instruments Sp. z o.o.

Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Prezydenta Miasta Białegostoku, Patronatem Rektor Politechniki Białostockiej i Polskiego Towarzystwa Kompozytowego.

Patronat medialny: Polskie Radio Białystok, TVP3 Białystok oraz Radio Akadera.

REJESTRACJA ORAZ PROGRAM WYDARZENIA NA STRONIE – sprawdź!

Dr hab. inż. Marta Kosior-Kazberuk, prof. PB, Rektor Politechniki Białostockiej zaprasza na konferencję „Advanced hybrid lightweight materials and technologies for global circular economy”:

Dr Mariusz Dąbrowski z Urzędu Marszałkowskiego Woj. Podlaskiego zaprasza na międzynarodową konferencję w Politechnice Białostockiej:

Zaplanowana na 12-14 listopada konferencja „Advanced hybrid lightweight materials and technologies for global circular economy” została poprzedzona konferencją prasową, która wzbudziła olbrzymie zainteresowanie mediów. Relacja z konferencji prasowej: Konferencja prasowa poświęcona „Advanced hybrid lightweight materials and technologies for global circular economy” w Politechnice Białostockiej

(mz)