Studenckie Koła Naukowe promowały początek rekrutacji podczas Podlaskiego Forum Młodych

02-06-2023
2023.06.01_Podlaskie Forum Młodych_fot.Dariusz Piekut_PB
Setki uczniów z regionu uczestniczyło w Pierwszym Podlaskim Forum Młodych, które odbyło się w Operze i Filharmonii Podlaskiej.

Według marszałka, dr. Artura Kosickiego, największym potencjałem są młodzi ludzie, ponieważ do nich należy przyszłość.

Ważne jest abyśmy się wymieniali międzypokoleniowo naszymi opiniami, bo można ze środowiska młodych ludzi zaczerpnąć bardzo wiele dobrych pomysłów i iść z duchem czasu, bo to młodzi tutaj wyznaczają te kierunki. Jest wiele inicjatyw, wiele działań. Właśnie to Podlaskie Forum Młodych to jedna z inicjatyw, którą robimy wspólnie z sejmikiem. Widać, że to cały czas ewaluuje i cały czas na plus. Sejmik sam zwraca się z pomysłami do mnie i ja cenię te zdanie – mówił dr Artur Kosicki.

Młodzież miała okazję wysłuchać wykładu mgr. inż. Macieja Szymkowskiego z Wydziału Informatyki Politechniki Białostockiej o możliwościach przesyłania dotyku na odległość oraz usłyszała najświeższe wieści ze świata sztucznej inteligencji z ust Petrosa Psyllosa, absolwenta Wydziału Informatyki Politechniki Białostockiej.

– Chcę zwiększyć integrację między młodzieżą, poznać różne punkty widzenia oraz docenić różnych wykładowców i pokazać, że oni mają cenne rzeczy do przekazania – uważa Maciej Niedźwiedź z Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego Politechniki Białostockiej zasiadający w Młodzieżowym Sejmiku Województwa Podlaskiego. – Województwo Podlaskie ma dużo do zaprezentowania na arenie Polski. Jest tutaj też młodzież, która jest ambitna i ma wiele sukcesów na przykład Petros Psyllos był w top 10 młodych ludzi według „Forbesa” i warto takie osoby doceniać i brać z nich przykład.

Na Podlaskim Forum Młodych prezentowały się białostockie uczelnie zachęcając do studiowania. Swoją ofertę przedstawiły studenckie koła naukowe:

• Forma z Wydziału Architektury
  • LogiSQUAD z Wydziału Inżynierii Zarządzania
  • Drogowiec z Wydziału Budownictwa i Nauk o Środowisku
  • Orthos
  • Robotyków
  • BioInvention z Wydziału Mechanicznego.

Dodatkową atrakcją był koncert Dawida Kwiatkowskiego.

Wydarzenie organizowane było przez Młodzieżowy Sejmik Województwa Podlaskiego i Urząd Marszałkowski.

Na Podlaskim Forum Młodych była Hanna Kość: