24-08-2022
31 sierpnia 2022 roku Politechnika Białostocka oficjalnie obejmie patronat nad klasą politechniczną w III Liceum Ogólnokształcącym w Białymstoku. Podpisanie umowy odbędzie się o godzinie 10  w Centrum Nowoczesnego Kształcenia Politechniki Białostockiej przy ul. Zwierzynieckiej 16.

Politechnika Białostocka od tego roku szkolnego obejmie patronatem klasę IB w III Liceum Ogólnokształcącym im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Białymstoku. Ze względu na profil i patronat największej w północno-wschodniej Polsce uczelni technicznej klasa patronacka będzie nazywana klasą politechniczną.

– Uczniowie już w pierwszym roku nauki będą mieli okazję do poznania studentów i wykładowców Politechniki Białostockiej, którzy poprowadzą zajęcia i wykłady na terenie szkoły – informuje dr hab. Agnieszka Dardzińska-Głębocka, prof. PB, Prorektor ds. Kształcenia Politechniki Białostockiej. Studenci Wydziału Informatyki prowadząc lekcje w klasie patronackiej będą jednocześnie mieli okazję do odbycia praktyk nauczycielskich.

Licealiści z klasy politechnicznej będą mieli też możliwość udziału co najmniej raz w miesiącu w wybranych zajęciach  z fizyki, matematyki lub informatyki prowadzonych w Politechnice Białostockiej.

– Cieszę się, że nasi uczniowie będą mogli pogłębiać swoją wiedzę z przedmiotów ścisłych i poznawać potencjał Politechniki Białostockiej – mówi Anna Kietlińska, Dyrektor III Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku.

Szczegóły i plany związane z patronatem nad klasą politechniczną poznamy podczas konferencji prasowej 31 sierpnia 2022 roku.

Politechnika Białostocka obejmie patronatem klasę politechniczną w III Liceum Ogólnokształcącym w Białymstoku – konferencja prasowa

31 sierpnia 2022 roku, Centrum Nowoczesnego Kształcenia Politechniki Białostockiej, ul. Zwierzyniecka 16, godz. 10

W konferencji wezmą udział:

dr hab. inż. Marta Kosior-Kazberuk, prof. PB, Rektor Politechniki Białostockiej

mgr Anna Kietlińska, Dyrektor III Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku