Politechnika Białostocka pierwszą uczelnią techniczną w Polsce w kategorii wymiana studencka – studenci przyjeżdżający. Najnowszy Ranking Szkół Wyższych Perspektywy 2022

23-06-2022
chińscy studenci patrzą na próbkę betonu poddaną badaniom wytrzymałościowym (ściskanie)

Jest już dostępny najnowszy Ranking Szkół Wyższych Perspektywy 2022. Politechnika Białostocka jest drugą uczelnią w Polsce i pierwszą uczelnią wśród technicznych o najwyższym procencie studentów przyjeżdżających z zagranicy. Spośród wszystkich publicznych uczelni w Polsce w kategorii Innowacyjność w grupie patenty i prawa ochronne za granicą  Politechnika Białostocka zajmuje 11 miejsce! Wśród uczelni technicznych Politechnika Białostocka zajmuje 4 miejsce!

W kategorii umiędzynarodowienie we wskaźniku Nauczyciele akademiccy z zagranicy Politechnika Białostocka uplasowała się na 5 pozycji wśród uczelni technicznych.

Podkreślenia wymagają również inne wskaźniki w których Politechnika Białostocka zajęła wysokie lokaty wśród uczelni technicznych:

Studiujący w językach obcych – 3 miejsce

Rozwój kadry własnej – 6 miejsce

Programy studiów w językach obcych – 8 miejsce

Akredytacje – 9 miejsce

SDG – 10 miejsce

Publikacje – 11 miejsce

Politechnika Białostocka zajmuje 14 miejsce wśród wszystkich uczelni technicznych w Polsce. To wzrost o jedną pozycję w rankingu w stosunku do wyników z roku 2021.

Ranking Szkół Wyższych Perspektywy 2022 przedstawia również informację o najpopularniejszych kierunkach studiów prowadzonych w polskich uczelniach akademickich. W przypadku Politechniki Białostockiej wzrosły pozycje 10 kierunków studiów w stosunku do roku 2021 i 2020 (miejsca w nawiasach):

Architektura – 10 (12,15)

Architektura krajobrazu – 9 (12,11)

Biotechnologia – 11 (12)

Budownictwo -10 (12,13)

Elektrotechnika – 13 (14,13)

Gospodarka przestrzenna – 21 (23, 19)

Inżynieria środowiska – 21 (22, 21)

Leśnictwo – 10 (11)

Matematyka – 25 (27, 20)

Mechanika i budowa maszyn – 17 (18, 15)

W Rankingu Uczelni Akademickich Politechnika Białostocka zajmuje pozycję taką samą jak w latach ubiegłych – 52-60.