Politechnika Białostocka zagrała w turnieju charytatywnym Mecz o mecz z Jagiellonią Białystok

30-05-2022
Politechnika Białostocka wzięła udział w turnieju charytatywnym „Mecz o mecz z Jagiellonią Białystok”. Drużyna studentów zajęła drugie miejsce. Wpisowe każdej z drużyn wesprze zakup karetki ratunkowej dla Lwowa.

Politechnika Białostocka wystawiła dwie drużyny piłkarskie w turnieju charytatywnym „Mecz o mecz z Jagiellonią Białystok”. Istotą tego turnieju była zbiórka pieniędzy na zakup karetki dla Lwowa. Potrzeba na to ok. ćwierć miliona złotych. W trakcie trwającej już ponad miesiąc zbiórki udało się zgromadzić ponad 200 tys. zł. Drużyna Politechnika Studenci była bardzo bliska zdobycia prawa do rozegrania spotkania z zawodnikami z Jagiellonii Białystok.

W finale nasi zawodnicy po dramatycznej drugiej połowie ulegli drużynie Państwowej Straży Pożarnej 2:4. Drużyna Politechnika Pracownicy zajęła w ostatecznej klasyfikacji piąte miejsce.

W turnieju rozegranym w niedzielę, 29 maja 2022 roku, na bocznym boisku stadionu miejskiego, udział wzięło 14 drużyn:

⚽️ CEDC Polmos Białystok
⚽️ Drużyna PSP I
⚽️ Drużyna PSP II
⚽️ FC Blachotrapez
⚽️ KU AZS UMwB
⚽️ LZS Izbiszcze
⚽️ Oldboje Jagiellonia Białystok
⚽️ Politechnika Pracownicy
⚽️ Politechnika Studenci
⚽️ Turbo Krymar
⚽️ UMB TO MY
⚽️ UMB SOCCER
⚽️ Uniwersytet w Białymstoku
⚽️ VESTA

Zwycięska drużyna Państwowej Straży Pożarnej przegrała mecz z Jagiellonią Białystok 0:4. W charytatywnym turnieju w finale zagrali m. in.: Taras Romanczuk, Rafał Grzyb, Xavier Dziekoński, Mariusz Lisowski, Marek Citko, Jacek Chańko i Roberta Speichler. Skład uzupełnili zawodnicy jagiellońskiej akademii.

(jd)