Aż 5 projektów Politechniki Białostockiej w konkursie Podlaskiej Marki 2021. Można na nie zagłosować od 19 kwietnia
13-04-2022
W tegorocznej edycji Podlaskiej Marki aż pięć propozycji z Politechniki Białostockiej przeszło wstępną selekcję i znalazło się na liście produktów nominowanych do tej prestiżowej nagrody. Nasze projekty rywalizują w kategoriach: Projekt 4.0, Odkrycie i Wydarzenie. Czy zdobędą statuetkę – okaże się podczas uroczystej Gali Podlaskiej Marki 2021, która tradycyjnie odbędzie się w Operze i Filharmonii Podlaskiej.
Uprzednio oddane głosy zostały anulowane. Na stronie internetowej Podlaskiej Marki znalazło się następujące oświadczenie:
„Jako podmiot odpowiedzialny za przeprowadzenie głosowania na Podlaską Markę Konsumentów 2021 od strony technicznej, oświadczamy, że niektóre głosy zliczane w plebiscycie były przez pewien czas przypisywane do innych kandydatów, niż ci na których miały zostać oddane zgodnie z intencjami głosujących.
W związku z tym, aby zachować transparentność głosowania, dziś o godzinie 18:00 plebiscyt został zawieszony, a dotychczas oddane głosy – anulowane. Po konsultacji z Departamentem Współpracy z Zagranicą i Promocji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego, ustalony został nowy termin oddawania głosów na PMK 2021. Głosowanie ruszy 19 kwietnia (wtorek) o godz. 12:00 i zakończy się 25 kwietnia (poniedziałek) o godz. 23:59.
Przepraszamy za zaistniałą sytuację.
Adam Ławicki
Prezes Zarządu
White Hill spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa”
Laboratorium Smart Education 4.0 – uruchomione na Wydziale Mechanicznym Politechniki Białostockiej we współpracy z Klastrem Obróbki Metali. Laboratorium jest synonimem nowoczesnej edukacji, która integruje studentów, pracowników oraz sterowane cyfrowe maszyny z Internetem oraz technologiami informacyjnymi.
TIBS. Międzynarodowy system wspierający internacjonalizację MŚP – innowacyjny projekt realizowany przez naukowców z Wydziału Inżynierii Zarządzania Politechniki Białostockiej we współpracy z Podlaską Fundacją Rozwoju Regionalnego. System TIBS umożliwi małym i średnim przedsiębiorstwami niezbędne wsparcie doradcze we wdrażaniu innowacji transnarodowych. To wprowadzi je na wyższy poziom rozwoju, wyprowadzi na międzynarodowe rynki zbytu, przyczyniając się do umiędzynarodowienia gospodarczego Podlasia.
Badania nad wykorzystaniem okrzemków do tworzenia materiałów konstrukcyjnych i funkcjonalnych – które od 2020 roku prowadzą pracownicy Wydziału Mechanicznego Politechniki Białostockiej. Prace naszych naukowców wpisują się w światowy trend poszukiwania nowoczesnych technologii i rozwiązań, zwłaszcza w projektowaniu i wytwarzaniu nanokompozytowych materiałów nieorganicznych. Badania związane są z realizacją projektu „Zaawansowane biokompozyty dla gospodarki jutra BIOG-NET” w ramach Działania 4.4 Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020.
Program rehabilitacji oraz urządzenia do ćwiczeń rotacyjnych – czyli odpowiedź pracowników Politechniki Białostockiej na walkę o zachowanie zdrowia społeczeństwa, które swoją pracę wykonuje siedząc lub w statycznych pozycjach stojących. Na program rehabilitacji i zapobiegania schorzeniom w obszarze stawu biodrowego i dolnego odcinka kręgosłupa składają się autorskie ćwiczenia opracowane przez dr n. med. inż. Jolantę Zuzdę (Wydział Inżynierii Zarządzania PB) oraz urządzenie wspomagające – wynalazek zaprojektowany przez dr. inż. Piotra Borkowskiego (Wydział Mechaniczny PB).
East Design Days – czyli święto dobrego wzornictwa, promowania najwybitniejszych osiągnięć designu i utalentowanych projektantów, które od 4 lat organizuje Wydział Architektury Politechniki Białostockiej. To unikatowe w skali regionu przedsięwzięcie z roku na rok zdobywa coraz szerszą publiczność, przyciąga nowe osobistości w roli gości, a także zjednuje nowych partnerów do współtworzenia wydarzenia.
Wszystkie projekty, na które można głosować znajdziemy pod adresem: Podlaska Marka. Nowe głosowanie rozpocznie się 19 kwietnia o 12:00 i zakończy 25 kwietnia o 23.59.
Podlaska Marka organizowana jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego od 2004 r. Konkurs jest sposobem na promocję nagrodzonych przedsięwzięć oraz regionu w kraju i za granicą. Nagroda przyznawana jest w 10 kategoriach: Produkt spożywczy, Produkt użytkowy, Inwestycja, Odkrycie, Wydarzenie, Kultura, Społeczeństwo, Biznes, Projekt 4.0. i nowej – Marka bez barier. Uroczysta gala Podlaskiej Marki odbędzie się w Operze i Filharmonii Podlaskiej. Poznamy na niej laureatów 18. edycji konkursu, a także Honorowego Ambasadora Województwa Podlaskiego, Ambasadora Podlaskiej Gospodarki i zwycięzcę plebiscytu internetowego na Podlaską Markę Konsumenta. Więcej informacji na stronie: podlaskamarka.pl
(mr)