Gala Podlaskiego Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2022

03-01-2022
gala podlaskiego rankingu, grafika
11 stycznia 2022 r. (wtorek) podczas wydarzenia online zorganizowanego przez Politechnikę Białostocką, poznamy najlepsze podlaskie szkoły średnie. Wyniki 24. krajowego Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2022 zostaną ogłoszone dzień później.

Głównymi adresatami rankingu Perspektyw są uczniowie oraz ich rodzice. Wkrótce będą oni podejmować decyzje, w jakim liceum lub technikum kontynuować naukę po szkole podstawowej, która placówka doprowadzi ich do studiów oraz ułatwi zdobycie wymarzonego zawodu.

Wyniki rankingu interesują także szkoły średnie. Zestawienie uwzględnia bowiem wyniki egzaminów maturalnych, a także sukcesy w olimpiadach przedmiotowych. Najlepsze licea i technika otrzymają tytuł „Złotej”, „Srebrnej” i „Brązowej” Szkoły 2022, który jest potwierdzeniem wysokiej jakości pracy nauczycieli i dyrektorów wyróżnionych szkół. Taką odznaką będą mogli się pochwalić m.in. podczas rekrutacji do placówki.

Pełny Ranking Liceów i Techników Perspektywy 2022 poznamy 12 stycznia 2022 r. na stronie Perspektywy.pl w serwisach licea.perspektywy.pl i technika.perspektywy.pl. Przedsięwzięcie, już po raz dwudziesty czwarty organizuje Fundacja Perspektywy. Politechnika Białostocka jest uczelnią partnerską Rankingu.

Uroczyste ogłoszenie najlepszych liceów i techników województwa podlaskiego odbędzie się 11 stycznia 2022 r. (wtorek).

Start transmisji na kanale YouTube PB o godz. 11.00.

(mr)