Przygotuj z nami świąteczną paczkę!

14-12-2021
Magia świąt nie zna granic. Dosłownie. Dlatego zachęcamy Was do udziału w świątecznej zbiórce dla polskiej szkoły w Miednikach Królewskich na Litwie. W grupie siła! Razem możemy pomóc, aż 94 naszym rodakom. To dzieci, młodzież oraz nauczyciele polskiej szkoły i przedszkola na Litwie. Jest to placówka, z którą nasza Uczelnia ma podpisaną umowę o współpracy.

Miedniki Królewskie to wieś, która liczy niespełna 500 mieszkańców. Gminę zamieszkuje ponad 1000 osób, głównie Polacy. To z myślą o nich organizujemy (podobnie, jak rok temu) zbiórkę. Znamy ich potrzeby i wiemy, że potrzebują naszego wsparcia, zwłaszcza teraz, gdy zbliżają się święta.

Wiemy, że możemy na Was liczyć. Nie pierwszy raz pracownicy PB pomagają potrzebującym. Wasze zaangażowanie co roku obdarza innych bezcenną radością świąt.

Co możemy wspólnie zrobić?

Zbieramy na konkretny cel pieniądze (kupimy za nie czapki, szaliki i rękawiczki) oraz produkty (nowe oraz używane, ale w bardzo dobrym stanie):

• artykuły szkolne
  • książki
  • gry
  • zabawki
  • środki czystości
  • żywność trwałą, słodycze
  • elektronikę (do użytku prywatnego lub do korzystania w szkole).

Otrzymaliśmy także ze szkoły prośbę o szczególne uwzględnienie potrzeb osób:

• „Darek Bartoszewicz  – zimowa kurtka, ciepłe buty (41 rozmiar), spodnie, jeansy (S, wzrost 170).
  • Anastazja, Artiom Żabkiewicz – odkurzacz piorący (podobny, jak ten: https://outletrtvagd.pl/product-pol-52481-Odkurzacz-pioracy-BISSELL-2225N-Crosswave-3w91.html)
  • Andrzej, Daniel Rekel – ubranie (sportowe stroje, kurtki, czapki, wzrost 136-140, buty zimowe, rozmiar 36,37)
  • Andrius Slomskij – Kurtka zimowa (wzrost 146), czapkę, rękawice. Mikser jeszcze dla rodziny (w rodzinie 6 dzieci)

Chcielibyśmy przekazać prezenty uczniom Miednik Królewskich jeszcze w grudniu.

Zbiórka trwa do 18 grudnia.

Podzielmy się magią świąt! Pomóżmy polskiej szkole na Litwie!

• Pieniądze można wpłacać na rachunek bankowy: 53 1140 2004 0000 3102 2865 1640
  • Zbiórka artykułów:
    • Biuro ds. Rozwoju i Programów Międzynarodowych (budynek A, p.: 5B, 14B, 17B)
    • Dział Promocji PB (budynek A, pok. 035)

Na pytania dotyczące zbiórki odpowiemy pod nr tel.: + 48 508 908 838 (Daniel Puch).