XV posiedzenie Senatu

23-11-2021
logo Politechniki Białostockiej na zielonym tle
25 listopada 2021 r. odbyło się stacjonarne posiedzenie Senatu Politechniki Białostockiej XVI kadencji.

Senatorowie podjęli uchwałę w sprawie określenia wytycznych do tworzenia programów studiów podyplomowych w Politechnice Białostockiej. Nowy dokument zastąpi Uchwałę Nr 328/XVIII/XV/2018 Senatu Politechniki Białostockiej z dnia 22 listopada 2018 roku. Wśród zmian, które nastąpiły w nowej wersji wytycznych, należy wymienić tę związaną z aktualizacją treści programowych. Zmiany w kartach przedmiotu zatwierdzać będzie prorektor ds. kształcenia najpóźniej na miesiąc przed rozpoczęciem właściwego semestru. Bez zmian pozostaje zapis o ty, że to Senat Uczelni podejmuje uchwałę w sprawie ustalenia programu studiów podyplomowych oraz przypisania poziomów Polskiej Ramy Kwalifikacji. Robi to na podstawie opinii Uczelnianej Komisji ds. Jakości Kształcenia, a wcześniej Działu Jakości Kształcenia.

Podczas dzisiejszego posiedzenia senatorowie podjęli uchwały o nadaniu stopni doktora:

• mgr. Mariuszowi Gorustowiczowi w dziedzinie nauk społecznych, w dyscyplinie nauki o zarządzaniu i jakości,
  • mgr. inż. Arturowi Prusinowskiemu w dziedzinie nauk inżynieryjno-technicznych, w dyscyplinie inżynieria mechaniczna
    (jednocześnie zdecydowano o przyznaniu wyróżnienia tej rozprawy doktorskiej),
  • mgr. inż. Marcinowi Andrzejowi Bujko w dziedzinie nauk inżynieryjno-technicznych, w dyscyplinie inżynieria lądowa i transport.

Kolejne uchwały dotyczyły wyznaczenia recenzentów rozprawy, powołania Komisji Doktorskiej i wyznaczenia jej przewodniczącego, a także określenia zakresu egzaminów doktorskich i powołania komisji egzaminacyjnych, w przewodach doktorskich mgr inż. Marty Nalewajko oraz mgr. inż. Pawła Malinowskiego.

Kolejne planowane posiedzenie Senatu Politechniki Białostockiej odbędzie się 16 grudnia 2021 roku (czwartek).