Nowe rozporządzenie MEiN

07-09-2021
Nowe rozporządzenie MEiN
MEiN uchyliło rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania niektórych podmiotów systemu szkolnictwa wyższego i nauki w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. To oznacza, że uczelnie wracają między innymi do oceny okresowej nauczycieli akademickich.

Z dniem 15.08.2021 roku przestało obowiązywać rozporządzenie MEiN w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania niektórych podmiotów systemu szkolnictwa wyższego i nauki w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19

(podstawa prawna: https://dziennikustaw.gov.pl/D2021000146401.pdf)

Oznacza to, że:
    1. przestaje obowiązywać zawieszenie oceny okresowej nauczycieli akademickich oraz zakaz kierowania na badania okresowe nauczycieli akademickich (art. 51b ustawy z dnia 20 lipca 2018 roku Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz. U. z 2021 r. poz. 478, z późn. zm.)
    2. legitymacje studentów, doktorantów oraz nauczycieli akademickich, których ważność została przedłużona na czas ograniczenia lub zawieszenia funkcjonowania uczelni, będą ważne jeszcze przez 60 dni od tej daty (tj. do dnia 14 października 2021 roku włącznie)
    3. tracą moc Zarządzenia Rektora Politechniki Białostockiej:
    4. Zarządzenie Rektora ws. funkcjonowania uczelni w czasie pandemii COVID-19 w najbliższym czasie zostanie zaktualizowane do obowiązującego stanu prawnego.