Głosujemy! Nominacja Agnieszki Kłopotowskiej w konkursie Idol 2021

09-06-2021
Na żółtym tle symbole pisma braila oraz napisy: Nominacja w konkursie Fundacji Szansa dla Niewidomych Głosowanie! Tylko do 13 czerwca!
Dr hab. inż. arch. Agnieszka Kłopotowska, prof. PB z Pracowni Urbanistyki i Planowania Przestrzennego na Wydziale Architektury Politechniki Białostockiej została nominowana w kategorii „Idol Środowiska” w konkursie Fundacji Szansa dla Niewidomych – Idol 2021. Głosowanie trwa do 13 czerwca. Liczy się każdy głos!

Ideą konkursu jest wyróżnienie osób, firm i instytucji, które działają na rzecz osób niewidomych i słabowidzących, promują pozytywne postawy, zachowania oraz mają wpływ na integrację społeczną osób z niepełnosprawnościami.

Dr hab. inż. arch. Agnieszka Kłopotowska, prof. PB od niemal 15 lat prowadzi badania naukowe z zakresu udostępniania otoczenia osobom niewidomym i słabowidzącym. Jej starania o przyjazną przestrzeń dla osób z niepełnosprawnościami zostały docenione. Nominacja w kategorii „Idol Środowiska” to wyróżnienie, ale i szansa na wygraną w ogólnopolskim głosowaniu. Konkurs bowiem składa się z 3 etapów wojewódzkiego, krajowego i światowego. Po wyłonieniu kandydatów dla każdej z kategorii, rozpocznie się głosowanie ogólnopolskie.

Zachęcamy do głosowania na naszą kandydatkę. Zostało niewiele czasu! Głosy można oddawać do 13 czerwca!

Link do głosowania

Dr hab. inż. arch. Agnieszka Kłopotowska, prof. PB jest autorką i współautorką monografii „Doświadczanie przestrzeni w rehabilitacji osób z dysfunkcją wzroku. Sztuka a tyflorehabilitacja” oraz kilkudziesięciu artykułów naukowych poświęconych problematyce osób z dysfunkcjami wzroku. Tematykę tę popularyzuje w kraju oraz zagranicą poprzez publikacje, wykłady, seminaria, wystawy tematyczne. W swojej pracy dydaktycznej uczula studentów na potrzebę projektowania uniwersalnego, łączącego potrzeby wszystkich użytkowników przestrzeni. Jest promotorką licznych prac dyplomowych, poświęconych osobom z niepełnosprawnościami, w tym problemami sensorycznymi oraz opiekunem dydaktycznym badań studenckich z zakresu równej dostępności. Od wielu lat współpracuje z Fundacją Szansa dla Niewidomych, Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci Niewidomych w Laskach, tyflopedagogami oraz producentami pomocy dla osób niewidomych.