Akademickie Mistrzostwa Polski już 11-12 czerwca w Supraślu

07-06-2021
AMP Supraśl 2021. grafika
Już po raz trzeci Klub Środowiskowy Akademickiego Związku Sportowego Województwa Podlaskiego przy współudziale Politechniki Białostockiej będzie organizatorem Akademickich Mistrzostw Polski w Biegach Przełajowych. Powodem przyznania po raz kolejny organizacji tej prestiżowej imprezy biegowej był duży sukces jaki odnieśli organizatorzy w poprzednich edycjach tych mistrzostw sytuując zawody na pięknych trasach biegowych Puszczy Knyszyńskiej znajdujących się wokół Supraśla.

Celem organizacji Akademickich Mistrzostw Polski w Biegach Przełajowych w konkurencjach biegowych kobiet i mężczyzn jest wyłonienie indywidualnych i drużynowych Akademickich Mistrzów Polski w biegach przełajowych.

Mistrzostwa odbędą się w dniach 11 –12 czerwca 2021 r. na trasach biegowych usytuowanych w Uroczysku „Glinki” w Supraślu, przy ul. Krasny Las. Patronat honorowy nad zawodami objęli Marszałek Województwa Podlaskiego, Rektor Politechniki Białostockiej oraz Burmistrz Miasta Supraśla.

W Akademickich Mistrzostwach Polski w Biegach Przełajowych, wezmą udział reprezentanci ok. 60 uczelni wyższych z całego kraju w liczbie ponad 600 studentek i studentów. W zawodach uczestniczyć będą także silne reprezentacje uczelni wyższych województwa podlaskiego, co pozwoli im sprawdzić się na tle najlepszych zawodników w Polsce.

Program zawodów obejmuje biegi kobiet na dystansach 3 km i 6 km oraz biegi mężczyzn na 4,5 km i 9 km. W programie Mistrzostw znalazła się nowa konkurencja, mianowicie sztafeta 4×1500 m, z udziałem 2 kobiet i 2 mężczyzn, reprezentujących każdą uczelnię.

Organizacja po raz kolejny tak prestiżowych zawodów biegowych w Supraślu  przyczyni się do ukazania województwa podlaskiego, jako doskonałego miejsca rozwoju sportu akademickiego oraz do promocji aktywnego i zdrowego stylu życia a także upowszechnienia sportu wśród studentów i mieszkańców miasta i województwa.

Trasa biegu:  Supraśl, Uroczysko „Glinki”, ul. Krasny Las

Harmonogram zawodów w dniu 12 czerwca 2021 r. (sobota)

Uroczyste otwarcie Mistrzostw

– hymn państwowy, wciągnięcie flagi na maszt