Prof. PB Irena Ickiewicz ekspertem Sekcji Fizyki Budowli KILiW PAN

26-05-2021
dr hab. inż. Irena Ickiewicz, prof. PB
Z przyjemnością informujemy, że dr hab. inż. Irena Ickiewicz, prof. PB, otrzymała powołanie do składu zespołu ekspertów Sekcji Fizyki Budowli Komitetu Inżynierii Lądowej i Wodnej Polskiej Akademii Nauk w kadencji 2020-2023. Warto dodać, że Pani Profesor jest członkiem stowarzyszonym Sekcji od ponad 30 lat.

Dr hab. inż. Irena Ickiewicz jest również (od ponad 15 lat) członkiem Komitetu Technicznego nr. 179 ds. Ochrony Cieplnej Budynków PKN.

Pani Profesor jest pracownikiem Wydziału Budownictwa i Nauk o Środowisku Politechniki Białostockiej od 1978 roku. Stopień doktora nauk technicznych w dyscyplinie budownictwo , specjalność fizyka budowli  uzyskała w 1988 roku w Instytucie Techniki Budowlanej w Warszawie, zaś stopień doktora habilitowanego w dyscyplinie budownictwo w 2012 r. na Wydziale Budownictwa i Inżynierii Środowiska Politechniki Białostockiej. Tematyka badań naukowych Pani Profesor dotyczy: wymiany ciepła i masy w materiałach porowatych, zrównoważonego budownictwa energooszczędnego i ekologicznego oraz akustyki.