Nowy Kanclerz Politechniki Białostockiej

28-04-2021
Mgr inż. Wojciech Konopacki Kanclerz PB, mgr Andrzej Mierzyński Zastepca Kanclerza PB
Mgr inż. Wojciech Konopacki od 1 maja będzie Kanclerzem Politechniki Białostockiej. Zastępcą Kanclerza będzie mgr Andrzej Mierzyński.

– Jeżeli coś ma się zmienić, to tylko na lepsze – zapowiada Wojciech Konopacki, nowy Kanclerz Politechniki Białostockiej. – Nie chcę być kanclerzem zamkniętym za drzwiami gabinetu. Zapraszam ze wszystkimi problemami, które będziemy wspólnie rozwiązywać.

Wojciech Konopacki jest absolwentem naszej Uczelni. Tytuł magistra inżyniera kierunku budownictwo w specjalności konstrukcje budowlane i inżynierskie uzyskał w roku 1997 i od tej pory zawodowo związany jest z Politechniką Białostocką.

Karierę rozpoczął od stanowiska starszego technika w Katedrze Konstrukcji Betonowych na Wydziale Budownictwa i Inżynierii Środowiska, następnie pracował w Wydziałowym Laboratorium Komputerowym. W latach 2009 – 2020 był kierownikiem Działu Aparatury i Zakupów. Od listopada 2020 roku pełnił funkcję Zastępcy Kanclerza Politechniki Białostockiej. Od 1 maja będzie nowym Kanclerzem.

Zastępcą Kanclerza będzie mgr Andrzej Mierzyński – obecnie kierownik Działu Zamówień Publicznych, związany z Politechniką od 2013 roku.