Wypełniliśmy torby samarytanki

31-03-2021
Po raz kolejny pracownicy i studenci Politechniki Białostockiej hojnie wsparli akcję Caritas Archidiecezji Białostockiej. Wspólnie wypełniliśmy żywnością wszystkie torby samarytanki jakie przekazała nam Caritas. Już wkrótce żywność o wydłużonym terminie przydatności do spożycia trafi do najbardziej potrzebujących mieszkańców naszego regionu.

Caritas Archidiecezji Białostockiej co roku organizuje przedświąteczne zbiórki żywności. Zazwyczaj odbywały się one w sklepach, jednak ze względu na obostrzenia zostały odwołane. To dlatego na wszystkich wydziałach i portierniach domów studenta Politechniki Białostockiej pojawiły się „torby samarytanki”. Zapełniając je żywnością o długim terminie ważności pomogliśmy zebrać produkty na paczki świąteczne dla mieszkańców regionu, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji materialnej.

Dary od społeczności akademickiej Politechniki Białostockiej trafią do Centrum Pomocy „Samarytanin” (ul. Kolejowa 26A, Białystok). Pod jego opieką jest ponad 600 osób.

Caritas Archidiecezji Białostockiej można wspierać też pieniężnie. Darowizny można kierować na konto: 66 1240 5211 1111 0000 4931 3527.