Studencie przygotuj się do zdalnego kształcenia

19-02-2021
Wraz z początkiem nowego semestru Uczelniane Centrum Informatyczne przypomina studentom Politechniki Białostockiej o czynnościach związanych uzyskaniem dostępu do systemu USOSweb oraz platformy CKZ.
Czynności w Dziekanacie

Dostęp do systemów USOSweb oraz do platformy CKZ jest możliwy dopiero po zakończeniu czynności administracyjnych w Dziekanacie. Nowoprzyjęci studenci powinni zatwierdzić w systemie USOSweb ślubowanie. Dopiero wówczas uzyskają pełne prawa studenckie i dostęp do uczelnianych systemów informatycznych, w tym do platform kształcenia zdalnego.

Zatwierdzenie ślubowania w USOSweb

Ślubowanie zatwierdzane jest w systemie USOSweb Politechniki Białostockiej podczas pierwszej próby logowania na stronie usosweb.pb.edu.pl.

Podczas logowania link przenosi użytkownika do Centralnego Serwera Uwierzytelniania, gdzie należy wpisać identyfikator i hasło.

Szczegółowy opis logowania dostępny jest pod adresem: LogowanieDoUSOSweb

Do logowania do systemu USOSweb należy użyć adresu e-mail używanego w trakcie rekrutacji oraz hasła, które zostało wygenerowane przez dziekanat. Jeżeli hasło jeszcze nie zostało przekazane można użyć funkcji „Ustaw nowe hasło”.

UWAGA! Jeżeli dokonałeś zmiany konta w systemie USOSweb to właśnie to nowe konto powinno być używane do resetowania hasła lub logowania.

Korzystaj z mobilnego USOS’a

System USOSweb udostępniono również w wersji na smarfony. Mobilny USOS PB to aplikacja w polskiej i angielskiej wersji językowej, dostępna jest na urządzenia z systemem Android. Wkrótce skorzystają z niej również właściciele urządzeń z systemem iOS. Do aplikacji należy logować się tymi samymi danymi, co do systemu USOSweb.

Aplikację można pobrać ze sklepu Play: Mobilny_USOS_PB

Zaloguj się do Office365, w tym Teams

Wszyscy studenci Politechniki Białostockiej mają dostęp do Office 365. Do logowania w danym systemie wykorzystywany jest login typu: identyfikator@student.pb.edu.pl, gdzie „identyfikator” to ID osoby z systemu USOSweb.

Dane do logowania dla osób rozpoczynających studia zostaną przesłane na adres e-mail, podany podczas rekrutacji.

Szczegółowy opis funkcjonalności pakietu Office365 został udostępniony na stronie Office365_UCI

Korzystaj z EDUROAM

Informacje dotyczące logowania do sieci eduroam znajdują się po zalogowaniu w systemie USOSweb w zakładce „Mój USOSweb”

Nie mogę się zalogować! Co robić?

Jeżeli powyższe czynności nie pomogły rozwiązać problemu to należy wysłać wiadomość do administratora systemu na adres: