Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy rekrutuje

18-02-2021
Politechnika Białostocka zaprasza dzieci na bezpłatne zajęcia z marketingu, finansów i zarządzania. Rekrutacja do Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego trwa do końca miesiąca. W programie są także spotkania dla rodziców.

Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy (EUD) to ogólnopolski program edukacji ekonomicznej dla dzieci, prowadzony m.in. przy Politechnice Białostockiej.

W marcu rusza semestr letni, z zajęciami skierowanymi do uczniów 5. i 6. klas szkół podstawowych. Młodzi studenci poznają m.in. „finanse dla sprytnych”, podstawy komunikacji w biznesie czy tajniki bycia liderem.

– Dzieci coraz szybciej stają się aktywnymi podmiotami świata ekonomii. Coraz baczniej obserwują rynek, otrzymują kieszonkowe, wybierają produkty. Ważne jest, by uczyć je racjonalnego podejścia do zakupów, warto także rozbudzać w nich przedsiębiorczość – podkreśla dr Marta Jarocka, koordynatorka EUD z ramienia Politechniki Białostockiej.

Na semestr składa się sześć spotkań online, trwających po dwie godziny lekcyjne. Każde zajęcia to wykład połączony z warsztatami, prowadzone przez nauczycielki akademickich oraz ekspertów.

Równolegle w ramach EUD będą odbywały się spotkania z rodzicami i opiekunami z zakresu wychowania i kształtowania postaw dzieci: m.in. o zarządzaniu emocjami oraz wykorzystywaniu nowoczesnych technologii we wspomaganiu rozwoju dziecka.

Rekrutacja do Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego przy Politechnice Białostockiej trwa do 28 lutego. Zgłoszenia są przyjmowane za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego.