Czasopisma PB w wykazie MEiN

12-02-2021
Resort nauki opublikował nowy wykaz punktowanych czasopism naukowych. W opublikowanym 9 lutego 2021 r. wykazie znajdują się trzy czasopisma wydawane przez jednostki Politechniki Białostockiej.

Na pozycji 241 znajdują się „Acta Mechanica et Automatica”. Czasopismu wydawanemu przez Wydział Mechaniczny PB przypisano 40 punktów oraz dyscypliny naukowe: automatyka, elektronika i elektrotechnika; inżynieria biomedyczna; inżynieria lądowa i transport; inżynieria mechaniczna. Adres serwisu www czasopisma to: actawm.pb.edu.pl

Pozycję 27458 zajmuje czasopismo wydawane przez Wydział Inżynierii Zarządzania PB „Engineering Management in Production and Services”. Przypisano mu 40 punktów oraz dyscypliny naukowe: inżynieria mechaniczna; nauki o zarządzaniu i jakości. Adres serwisu www czasopisma to: empas.pb.edu.pl

Po raz pierwszy w ministerialnym wykazie uwzględniono czasopismo „Architecturae et Artibus” wydawane przez Wydział Architektury PB. Znajduje się ono na pozycji 31421 z liczbą 20 pkt. „Architecturae et Artibus” (ISSN 2080-9638) to kwartalnik wydawany w otwartym dostępie w internecie. Pełne teksty publikowane są na stronie czasopisma aeawa.pb.edu.pl  oraz Podlaska Biblioteka Cyfrowa, a od nadchodzącego rocznika także na platformie Sciendo. W wykazie MEiN czasopismo zostało przyporządkowane do dyscyplin: nauki o sztuce oraz nauki o kulturze i religii.

Najnowszy wykaz czasopism naukowych i materiałów z konferencji międzynarodowych został opublikowany 9 lutego 2021 r. Uwzględnia 31 433 czasopisma naukowe oraz recenzowane materiały z 1638 konferencji naukowych. W porównaniu z ostatnim wykazem z 2019 r. dodane zostały 1032 czasopisma. Ponadto podwyższono punktację 264 czasopism dotychczas ujętych w wykazie.

Komunikat (wraz z wykazem) Ministra Edukacji i Nauki w sprawie wykazu czasopism naukowych i materiałów z konferencji międzynarodowych znajduje się na stronie: www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka