Ruszył konkurs „Matematyka stosowana”. Do wygrania indeks na studia!

15-12-2020
Rozpoczęła się kolejna edycja konkursu „Matematyka stosowana”, w którym uczniowie szkół średnich mogą zdobyć indeks na dowolny kierunek studiów stacjonarnych prowadzonych na Politechnice Białostockiej.

Do konkursu mogą przystąpić wyłącznie zarejestrowane drużyny dwuosobowe. Warto podkreślić, że w rywalizacji o indeks mogą uczestniczyć także uczniowie klas I, II i III – jeśli zostaną laureatami, otrzymają certyfikat gwarantujący przyjęcie na studia na Politechnice Białostockiej, z którego będą mogli skorzystać w roku zdawania matury.

Ze względu na niezwykłą sytuację, zgłoszenia uczestników odbywają się całkowicie zdalnie. Czas rejestracji zostaje wydłużony, ale nie warto czekać, gdyż od chwili rejestracji można zacząć rozwiązywać zadanie quizowe i przygotowywać się do I etapu konkursu.

Rejestracja już trwa i zakończy się 31.01.2021 r.

Formularz rejestracyjny jest dostępny na stronie konkursu: signum.pb.edu.pl/konkurs

Uwaga! Ze względu na ograniczoną przepustowość laboratoriów liczba uczestników konkursu jest ograniczona.

Rywalizacja jest podzielona na dwa etapy. Pierwszy z nich odbędzie się w terminie 1-5 marca 2021 r. i będzie polegać na rozwiązaniu quizu indywidualnie przez każdego uczestnika. Termin etapu praktycznego zaplanowano na 24-25 marca. Wówczas drużyny będą przeprowadzały doświadczenia w laboratoriach i wykonywały niezbędne obliczenia matematyczne na poszczególnych wydziałach naszej uczelni. Jest to również niezwykła okazja, by zmierzyć się z własnymi umiejętnościami zastosowania matematyki w praktyce.

Laureaci konkursu uzyskają prawo do podjęcia studiów stacjonarnych na dowolnym kierunku Politechniki Białostockiej z pominięciem konkursu świadectw pod warunkiem, że w terminach zgodnych z harmonogramem rekrutacji w roku zdania egzaminu maturalnego:

• zapiszą się na wybrany kierunek studiów w systemie Internetowej Rejestracji Kandydatów,
  • złożą komplet dokumentów wymaganych od kandydata na studia wraz z oryginałem dokumentu wydanego przez Organizatora Konkursu poświadczającego uzyskanie statusu Laureata,
  • zdadzą dodatkowy egzamin (z rysunku), gdy jest wymagany.

Konkurs pn. „Matematyka stosowana” jest organizowany już po raz szósty przez Centrum Popularyzacji Matematyki SIGNUM działające przy Wydziale Informatyki PB. Jego celem jest rozwijanie wśród uczniów umiejętności stosowania matematyki w praktyce.

Szczegółowe informacje oraz regulamin są dostępne na: