Międzynarodowy Konkurs Umiejętności Statystycznych 2020

18-11-2020
Laureaci tego konkursu zostaną przyjęci na pierwszy rok studiów pierwszego stopnia prowadzonych w Politechnice Białostockiej, z pominięciem konkursu świadectw. Dlatego rywalizując w Międzynarodowym Konkursie Umiejętności Statystycznych walczycie jednocześnie o indeks na studia.

V edycja Międzynarodowego Konkursu Umiejętności Statystycznych 2020/2021 ogłoszona jest pod hasłem „Środowisko, biologia lub zrównoważony rozwój”.

Zadaniem jego uczestników jest przeprowadzenie badania na powyższy temat i przygotowanie plakatu naukowego w wersji elektronicznej.

Do udziału w konkursie zapraszamy uczniów w trzech kategoriach wiekowych:

• studenci studiów licencjackich lub szkół równoważnych,
  • uczniowie szkół średnich,
  • uczniowie klas 7-8 szkoły podstawowej.

Zespoły uczniowskie powinny być złożone z 2-5 uczniów. Drużyny reprezentuje nauczyciel.

Harmonogram etapów krajowych konkursu:

• Rejestracja zespołów do 15.12.2020 r.
  • Wysłanie plakatu – UWAGA! Nowy termin przesyłania plakatów: 1- 10.01.2021 r.
  • Ogłoszenie listy laureatów konkursu w dniu 14.02.2021 r.
  • Gala wręczenia nagród planowania jest 12.06.2021 r. (lub rozesłanie nagród pocztą).

Etap międzynarodowy konkursu:

• Prace laureatów pierwszych miejsc z każdej grupy wiekowej biorą udział we współzawodnictwie międzynarodowym.
  • Informacja o wynikach międzynarodowych eliminacji zostanie podana na 63 Światowym Kongresie Statystyki w Holandii w lipcu 2021.

strona konkursu: islp.edu.pl

strona FB: www.facebook.com/feinMKS/

Regulamin Międzynarodowego Konkursu Umiejętności Statystycznych Edycja V 2020/2021 (PDF, wersja dostępna cyfrowo, 212 KB)