Rekrutacja do programu Erasmus+

15-10-2020
grafika. Napis: Studiować na uczelni zagranicznej? MOŻESZ a nawet powinienś. Rekrutacja Erasmus+ Semestr letni 2020/2021
Ruszyła rekrutacja na studia zagraniczne w ramach Programu Erasmus+. Studenci mogą aplikować na studia w semestrze letnim 2020/2021 w jednej z ponad 300 uczelni partnerskich Politechniki i uzyskać atrakcyjne stypendium na czas pobytu za granicą.

Główne wymagania stawiane wobec uczestników to średnia ocen z dwóch poprzednich semestrów 3,2 oraz znajomość języka angielskiego na poziomie min. B1.

Harmonogram trwającej rekrutacji:

• do 28.10.2020 – zapisy na egzamin z j. angielskiego lub dostarczanie zwolnień z egzaminu do Biura ds. Współpracy Międzynarodowej (preferowana forma kontaktu: mail na adres m.orpik@pb.edu.pl);
  • 29.10.2020 – egzamin z j. angielskiego organizowany przez BWM;
  • 30.10.2020 – wyniki egzaminu i zakończenie kwalifikacji językowych;
  • 31.10. – 12.11.2020 – składanie Ankiet Kandydata do Koordynatorów Wydziałowych (UWAGA Koordynator wydziałowy może wyznaczyć wcześniejszy deadline na przyjmowanie ankiet; 12.11. to termin ostateczny wg harmonogramu BWM);
  • do 14.11.2020 – ogłoszenie wyników rekrutacji.

Więcej szczegółów, w tym lista uczelni partnerskich i koordynatorów wydziałowych, którzy pomogą w aplikacji do programu oraz szczegółowy harmonogram znajdują się na stronie Biura ds. Współpracy Międzynarodowej PB.

Zainteresowanych studentów zachęcamy do śledzenia wydarzenia na Facebooku, gdzie publikowane będą materiały na temat Programu Erasmus+, uczelni partnerskich oraz organizowanych spotkań online towarzyszących rekrutacji.