East Design Days 2020 w nowej formule

05-10-2020
zdjęcie. wejście do budynku Wydziału Architektury, nad wejściem zawieszone trzy rzędy parasoli
Białystok znów przygotował ucztę dla fanów designu. Będą wirtualne dyskusje, warsztaty i prezentacje. Poznamy dokonania i produkty powstające na styku wzornictwa, architektury i nowych technologii oraz ludzi je tworzących. W październiku odbędzie się trzecia edycja East Design Days.

EAST DESIGN DAYS to cykl wydarzeń organizowanych przez Wydział Architektury Politechniki Białostockiej wraz z firmami oraz instytucjami z regionu północno – wschodniej Polski. EDD jest źródłem wiedzy, inspiracji i pomysłów ubranych w biznesowy garnitur – podkreślają organizatorzy. Edycję 2020 zaplanowano na 22-23 października br. w formule zdalnej.

Hasłem trzeciej edycji są INTEGRACJE. Pandemia wymusiła różnego rodzaju dezintegracje: prywatne, zawodowe, biznesowe. Kontakty społeczne straciły na intensywności, ale nie straciły na znaczeniu. Świat poszukuje nowych sposobów integracji, zarówno tej międzyludzkiej, jak i profesjonalnej. Świat w jakimś sensie projektuje się na nowo. Zapraszamy więc do wirtualnej dyskusji z profesjonalistami – mówi dr inż. arch. Adam Jakimowicz, prodziekan Wydziału Architektury Politechniki Białostockiej, organizator wydarzenia. Porozmawiajmy o integrowaniu designu, kultury, biznesu, edukacji, ekologii, architektury, sztuki, technologii – zachęca.

W programie tematy, które zainteresują projektantów, przedsiębiorców, studentów. To m.in. prezentacja firmy Ikea Industry „Democratic design w projektowaniu i produkcji mebli”, webinaria o rzeczywistości wirtualnej w designie czy o Urban Design, czyli projektowaniu „miasta dla ludzi”.

Gośćmi East Design Days 2020 będą między innymi: Robert Konieczny – znany polski architekt, słynący ze śmiałych, często nowatorskich realizacji i projektów, tegoroczny laureat Nagrody Architektonicznej „Polityki”.

Będzie między innymi o innowacyjnym myśleniu w sztukach projektowych i architekturze, o nowoczesnym designie we wnętrzach, o wirtualnej rzeczywistości czy biznesie designu – zapowiada prof. Aleksander Asanowicz, dziekan Wydziału Architektury PB. Tworzymy przestrzeń integracji idei, pomysłów, dyskusji, miejsce spotkań mieszkańców i profesjonalistów z różnych dziedzin – dodaje.

Wydarzenia będą dostępne online – za pośrednictwem platform Youtube i Facebook.

Organizatorami East Desgin Days 2020 są: Politechnika Białostocka (Wydział Architektury), Resursa Podlaska, Elwira Horosz Studio Mody, Infinity Group, fundacja Unitalent oraz Konsulat Honorowy Finlandii w Białymstoku.

Szczegółowy program będzie dostępny na stronie www.eastdesigndays.pl.

Wydarzenie jest współfinansowane ze środków Miasta Białegostoku.