Przyjęcia na studia w ramach wolnych miejsc

25-09-2020
Grafika. Na granatowym tle żółty element przypominający snop światła i tekst: Przyjęcia w ramach wolch miejsc
Dziś i jutro Politechnika Białostocka przyjmuje podania o przyjęcie w ramach wolnych miejsc. Wydziałowe Komisje Rekrutacyjne pracują w piątek i sobotę (25-26 września) w godzinach 8.00 – 15.00. Lista kierunków, na których są jeszcze wolne miejsca, jest dostępna na stronie internetowej irk.pb.edu.pl.

Podania o przyjęcie w ramach wolnych miejsc mogą złożyć kandydaci:

1. niezarejestrowani w systemie IRK (należy zarejestrować się w systemie IRK, uregulować opłaty, złożyć podanie + komplet dokumentów),
  2. zarejestrowani w systemie IRK, ale niezapisani na żaden kierunek studiów (należy uregulować opłaty, złożyć: podanie + komplet dokumentów),
  3. zarejestrowani w systemie IRK i zapisani na dowolny kierunek studiów i:
    • niezakwalifikowani na żaden kierunek studiów (należy złożyć: podanie + komplet dokumentów, a w przypadku ubiegania się o przyjęcie w ramach wolnych miejsc na nowy kierunek uregulować opłatę),
    • zakwalifikowani, którzy nie potwierdzili chęci studiowania (należy złożyć: podanie + komplet dokumentów oraz uregulować opłatę),
    • zakwalifikowani, którzy potwierdzili chęci studiowania (należy złożyć: podanie + potwierdzenie złożenia kompletu dokumentów wydane przez Wydziałową Komisję Rekrutacyjną, a w przypadku ubiegania się o przyjęcie w ramach wolnych miejsc na nowy kierunek uregulować opłatę).

Kandydaci ubiegający się o przyjęcie w ramach wolnych miejsc zobowiązani są dostarczyć podanie wraz z kompletem dokumentów lub potwierdzeniem złożenia kompletu dokumentów wydanym przez Wydziałową Komisję Rekrutacyjną w terminie 25 – 26 września 2020 roku w godzinach 8.00 – 15.00.

Wzór podania o przyjęcie w ramach wolnych miejsc dostępny jest w Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej.

W przypadku, gdy kandydat ubiega się o przyjęcie w ramach wolnych miejsc na więcej niż jeden kierunek, podanie wraz z kompletem dokumentów lub potwierdzeniem z WKR złożenia dokumentów składa w Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej prowadzącej rekrutację na kierunku oznaczonym najwyższym priorytetem.

Opłaty

Kandydaci ubiegający się o przyjęcie w ramach wolnych miejsc na kierunek, na którym byli objęci postępowaniem rekrutacyjnym, a nie zostali na tym kierunku zakwalifikowani – nie wnoszą dodatkowej opłaty rekrutacyjnej.

Kandydaci ubiegający się o przyjęcie w ramach wolnych miejsc na kierunek, na którym nie byli objęci postępowaniem rekrutacyjnym lub nie potwierdzili chęci studiowania wnoszą dodatkową opłatę rekrutacyjną za każdy kierunek studiów.

Zapraszamy do składania podań i dołączenia do grona studentów Politechniki Białostockiej.