Webinarium o budowaniu międzynarodowej reputacji uczelni

25-06-2020

Rektor-elekt Politechniki Białostockiej dr hab. inż. Marta Kosior-Kazberuk, prof. PB wystąpi jako panelistka w webinarium pt. „Budowanie międzynarodowej reputacji uczelni w warunkach pandemii”. Wśród uczestników wydarzenia zorganizowanego przez Fundację Edukacyjną Perspektywy będą też eksperci m.in. z Uniwersytetu Jagiellońskiego i firmy Elsevier. Gościem specjalnym webinarium będzie dr Anna Budzanowska, podsekretarz stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Tematami wydarzenia będą m.in. postrzeganie polskich uczelni na świecie , doświadczenia w kształtowaniu wizerunku uczelni w mediach społecznościowych, budowa i rozwój uczelnianych stron www w języku angielskim, czy nowa formuła organizowania konferencji akademickich z partnerami zagranicznymi. W debacie wezmą udział: prof. dr hab. inż. Marta Kosior-Kazberuk, rektor-elekt Politechniki Białostockiej, prof. Adam Jelonek, b. ambasador RP w Malezji, pełnomocnik Rektora UJ, Bartłomiej Banaszak, dyrektor Departamentu Nauki MNiSW, dr Dorota Sikora, dyrektor Biura Informacji i Promocji, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Tomasz Psonka, dyrektor ds. rozwiązań badawczych (CEE Region), Elsevier, dr Wojciech Marchwica, koordynator Audytu Rankingowego Uczelni IntVP, Uniwersytet Jagielloński i inni.

W warunkach ograniczenia kontaktów fizycznych między uczelniami i naukowcami, potencjalni partnerzy międzynarodowi tylko tyle mogą się dowiedzieć o uczelni, ile znajdą na jej angielskojęzycznych stronach internetowych – podkreśla Waldemar Siwiński, prezes Fundacji Edukacyjnej „Perspektywy”. Dlatego Fundacja Edukacyjna „Perspektywy”, działając w ramach „International Visibility Project”, przygotowała opracowanie pt. „Znaczenie angielskojęzycznych stron www dla międzynarodowej visibility uczelni”, które zostanie udostępniony uczestnikom webinarium – dodaje.

Webinarium odbędzie się 1 lipca br., w godzinach 13.00-15.00.

Szczegółowy program webinarium oraz rejestracja uczestników znajdują się na: www.perspektywy.pl/webinaria